29.2.2012 otevřeno: 1074 x

Most před pohárovými boji inkasoval ve Zlíně vysokou porážku

Desetibrankovou porážku si vezou z předehrávky ve Zlíně Černí Andělé. O víkendu je čeká souboj Challenge cupu a meření sil se Zlínem bylo náročné.

WHIL – 22. kolo, předehrávka

Zlín - Most 35:25 (20:10)

Skóre bylo vyrovnané jen v prvních třech minutách do stavu 3:3. Pak se roztočil brankostroj domácích Zlíňanek a ony začaly rychle budovat výrazné vedení. Ve 12. minutě to bylo o pět (9:4), ve 27. o deset 19:9. Poločasovou bilanci uzavřela ze sedmimetrového hodu nejlepší střelkyně domácích Poznarová. Desetibranková poločasová ztráta Mostu byla pro konečný výsledek rozhodující. Porážka Severočešek ale mohla být ještě vyšší, avšak ve druhé půli dal domácí trenér prostor všem hráčkám lavičky. Hráčky Zlína o svém vítězství rozhodly nadšeným kolektivním výkonem, na straně hostů to na sebe musely brát tradiční opory Crhová s Martinkovou. Dnešní porážka tak pro družstvo Mostu není přílišnou psychickou vzpruhou před měřením sil s Francouzkami, které jej čeká v sobotu.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 7, Talašová 5, Brzósková 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 7, Martinková 5, Vysloužilová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 220