3.3.2012 otevřeno: 1483 x

Mostečanky favorita potrápily, v závěru ale chyběly síly

Házenkářky Mostu dlouho udržely se soupeřem krok. V poslední čtvrtině utkání jim ale došly síly. Poslední český zástupce v evropských pohárech dnes svému soupeři podlehl. Odveta ho čeká příští týden v Le Havru.

Challenge cup - čtvrtfinále

DHK Baník Most – H. A. C. Handball Le Havre 18:23 (11:10)

První poločasu utkání Challenge cupu se Mostečankám vydařil. V 8. minutě vedly 4:1. Jejich soupeřky nemířily přesně a střely, které měly šanci uspět, likvidovala Müllnerová. Francouzky se záhy zkoncentrovaly, ztrátu dotáhly, domácí házenkářky si však až do konce první půle udržely alespoň jednobrankový náskok. Starala se o to především přesně pálící reprezentantka Martinková. O své vedení přišly házenkářky Baníku po patnácti minutách hry druhého poločasu (17:17). De Sousa poslala poprvé v utkání do vedení Le Havre a jejich náskok narůstal. Mostečanky jim to usnadnily. Dlouhých sedmnáct minut nedokázaly skórovat, nepomohla ani porada v time-outu. Nedokázaly se prosadit proti tvrdé obraně Francouzek. K životu vrátila domácí střelkyně až Beňušková v 59. minutě. Za stavu 18:23 už ale bylo na obrat skóre pozdě a ni na něj nezbývaly síly. Utkání tak skončilo výsledkem 18:23.

Trenér Tomáš Kuťka: Vzhledem k lazaretu, který momentálně v družstvu máme, a síle soupeře je výsledek v pořádku. Dokud síly stačily, tak jsme hráli s favoritem vyrovnanou partii. První věcí, která nás zabrzdila, byl právě fyzický stav našich holek, když některé z nich už sotva pletly nohama a byla jen otázka času, kdy nás host fyzicky zválcuje. Pak mě nemile překvapil způsob pískání ve druhé půli, kdy několik faulů na naše hráčky nebylo zapískáno, následovaly góly z trháku, brzy nám signalizovaly rozhodčí pasivitu, na našem brankovišti se pak hrálo „hodinu“. Myslím si, že to trošku pokazilo dojem z utkání. Tenhle soupeř rozhodně nepotřebuje, aby mu v zápase s Baníkem Most pomáhaly rozhodčí. Diváci protestovali, ale tady je velmi slušné publikum.
Máme hroznou marodku, naše fyzioterapeutka bude mít plné ruce práce. Ve středu nás čeká těžké utkání s Porubou, doma jsme bodů už taky rozdali dost. A ve čtvrtek hned odjíždíme autobusem na odvetu do Francie. Bude to těžký týden. Musíme se dát zdravotně dohromady tak, abychom si neudělali ostudu. Dneska jsme si určitě ostudu neudělali. Myslím, že holky můžou opustit halu se vztyčenými hlavami.