3.3.2012 otevřeno: 1558 x

V písecké „obloukovce“ zasvítila padesátka

Padesát gólů nadělily na dlouho cestu domů písecké házenkářky beznadějně poslední Nitře. Michvalovce porazily Hanačky o sedm, Hradec podlehl v Senci o osm gólů. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 22. kolo

Písek – Nitra-Sereď 50:23 (22:13)

Nitra se letošním ročníkem nejvyšší ženské soutěže protrápila, s jediným bodem visí na chvostíku interligové tabulky a i dnešní výsledek utkání na jihu Čech ukazuje, že její aktuální postavení není dílem náhody. Utkání mělo absolutně jednoznačný průběh. Po deseti minutách vedly Písečanky 12:6, ve 24. minutě 20:10. Hrálo se téměř bez obran, obzvlášť tou slovenskou procházely Jihočešky lehce. Své střelecké statistiky vylepšily hlavně stabilní opory kádru Luzumová, Borovská a Stellnerová, na druhé straně nejvýrazněji vzdorovala Sýkorová. Pět minut před koncem prohrávaly hostující házenkářky už o dvacet gólů. Na konečnou padesátku zaokrouhlila střelecký součet domácích čtyři vteřiny před koncem Krouská.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10, Borovská 9, Stellnerová 7
Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 10, Lenčešová 6, Beninská 5
Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/0, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 250

Michalovce – Olomouc 35:28 (20:13)

První patnáctiminutovku ukončily domácí házenkářky vedením 10:6. Dařilo se Bakhirievové, výrazně nápomocná byla i Wollingerová. Po téměř celý první poločas si Michalovce udržovaly asi pětibrankové vedení, před odchodem do kabin ho Wollingerová s Geričovou navýšily až na sedm gólů. Korekce se podařila Hanačkám ve 41. minutě. Růžičková s Kubáčkovou upravily stav utkání na 20:24, pak ale opět rychle začal narůstat náskok domácích suverének. Jejich vedení se zvětšilo až do devítibrankových rozměrů. Na přijatelnější sedmibrankovou ztrátu korigovala výsledek nakonec nejlepší střelkyně Olomouce Růžičková, autorka jedenácti branek.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Wollingerová 10, Trehubová 9/5, Tobiášová 5
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 11/4, Kelarová 5, Gebre Selassie 4
Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4, vyloučení: 8 - 5 (přímá ČK Severová), rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 1100

Senec – Jindřichův Hradec 30:22 (14:9)

Souboj celků ze dna tabulky se sehrával v Senci a domácí potvrdily svůj tabulkový náskok před jejich dnešním soupeřem z jižních Čech. Ve 12. minutě vedli 5:2 a tříbrankové manko se Hradečankám nedařilo snížit, naopak vedení Sence se zvětšilo do přestávky až na pět branek. A narůstalo i ve druhé půli. Ve 45. minutě čítalo skóre 21:15, v 50. minutě už 27:20. Eliášová s Krupicovou sice ostřelovaly branku domácího celku, korigovat se jim však nepodařilo. Jejich ztráta ještě narostla a Jihočešky tak vezou z palubovky Sence osmibrankovou porážku.

Nejlepší střelkyně Sence: Štetáková 8, Kodajová 7, Neštická 6
Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 5, Eliášová 5, Zbožínková 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 8 (ČK Kupkovičová) - 6, rozhodčí: Rudinský, Mandák, diváků: 150