4.3.2012 otevřeno: 1373 x

Dvaadvacáté kolo uzavřela dramata v Praze a Partizánském

22. kolo WHIL bylo odehráno. V napínavých soubojích dnes zabodovaly hráčky Šaly a Veselí. Panenky tak drží krok s Michalovcemi, Šalanky se drží mezi bojovník y o medaile.

WHIL – 22. kolo

Slavia - Šaľa 26:27 (16:14)

V Praze se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním dominovaly domácí házenkářky. Hrálo se ve svižném tempu. Na úvod si sice vypracovala dvoubrankový náskok Šala, v 5. minutě převzaly otěže utkání Slávistky a před přestávkou si vytvořily až čtyřbrankový náskok (20. minuta, 12:8). Ze šaten se vracely hráčky za stavu 16:14, záhy však hostující celek situaci otočil. Šalanky zlepšily obranu a díky rychlým přechodům do útoku ve 40. minutě převzaly od Slavie vedení. Slavia se v útoku trápila a její závěrečný tlak přišel až příliš pozdě. V sestavě Pražanek chyběla Černá, přesto její spoluhráčky dokázaly v závěru stáhnout šestibrankovou ztrátu na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat však už nestačily.

Nejlepší střelkyně Slavie: Jonášová 7, Knedlíková 5, Kutlvašrová 5
Nejlepší střelkyně Šaly: S. Szarková 9, Trochtová, Vidiečanová 5, Bérešová 5
Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/5, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 120

Partizánske - Veselí n. M. 18:20 (8:9)

Utkání v Partizánském bylo vyrovnané a na branky chudé. Oba celky dobře bránily a brankářky na obou stranách předváděly skvělé výkony. Žádný z celků se nedokázal odtrhnout na víc než jednu, dvě branky rozdílu a vzájemně se střídaly ve vedení. Střelecky se předváděly především tradiční opory obou celků – v dresu Partizánského Kertézsová s Michnovou, mezi Veselankami Rajnohová s Flekovou. Zlom přišel tři minuty před koncem zápasu, kdy právě Michnová neproměnila za stavu 18:19 sedmičku. Veselí přidalo ještě gól a své vítězství ubránilo.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertészová 6, Michnová 5/4, Košíková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 6, Fleková 5/1, Chmelařová 3
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2, vyloučení: 1 – 8 (ČK Tomečková), rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 650