10.3.2012 otevřeno: 1594 x

Andělé sice nepostoupili, ve Francii ale ostudu rozhodně neudělali

Fantastický výsledek uhrály mostecké házenkářky na horké francouzské půdě. Na postup nedosáhly, soupeře však potrápily a českou házenou ukázaly ve výborném světle.

Challenge cup - čtvrtfinále, odveta

H. A. C. Handball Le Havre – Baník Most 28:25 (19:12), první zápas 23:18, postup Le Havre

V prvním poločase se české házenkářky rozkoukávaly. Jejich plná domácí hala je dobře připravila na nabité hlediště (1300 diváků), i tak ale měly ze svého soupeře možná až příliš velký respekt a nedařilo se hlavně brankářkám severočeského celku. O poločase prohrávaly házenkářky Baníku 12:19. Ve druhé půli ale předvedly Mostečanky skvělý výkon a svého soupeře mocně dotáhly. Bohužel jeden výborný poločas k postupu nestačil a tak nakonec Andělé podlehli, i když jen tříbrankovým rozdílem 25:28.

Trenér Tomáš Kuťka:
Vzhledem ke zdravotnímu stavu našich hráček jsme uhráli vynikající výsledek. Rozhodně jsme neudělali ostudu ani Baníku, ani české ženské házené. V první půli jsme měli možná ze soupeře příliš velký respekt a vůbec se nedařilo našim gólmankám, které měly dohromady jen jeden jediný zásah. Ve druhé půli se holky vzepjaly k vynikajícímu výkonu a potěšitelné bylo, že mnohdy jsme hráli i pohlednější a rychlejší házenou než favorizovaný soupeř.