10.3.2012 otevřeno: 1619 x

V moravském derby zvítězily Panenky

V soubojích dvou českých celků byly vždy úspěšnější domácí házenkářky, to znamená Písek s Veselím. Když měřilo síly české a slovenské družstvo, zabodovaly vždy Slovenky.

WHIL – 23. kolo

Písek - Slavia 26:19 (14:10)

Po padesátce, kterou nadělily v minulém kole Nitrankám, se vezou házenkářky Písku i nadále na skvělé vítězné vlně. Dnes jim za oběť padla Slavia a domácí o svém vítězství rozhodly prakticky hned v úvodních deseti minutách (7:1). Slávistky zavítaly na jih Čech jen s devíti hráčkami a torzo pražského družstva nevydrželo motivovaným domácím vzdorovat dlouho. Před přestávkou sice posbíraly maximum sil a korigovaly na 10:14, ve druhé půli ale vzaly otěže utkání opět pěvně do rukou Písečanky (40. minuta 19:13, 55. minuta 24:16). Borovská s Luzumovou bezpečně dovedly své družstvo k vítězství o sedm branek.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 7/4, Borovská 6, Krouská 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Jonášová 5/2, Kutlvašrová 4, Burdová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 200

Veselí n. M. – Zlín 28:16 (12:10)

Pro fanoušky Veselí a Zlína nesmírně zajímavé derby se dnes odehrávalo na hřišti prvního jmenovaného celku a Panenky si v něm poradily s házenkářkami Zlína snad až příliš jednoznačně. Domácí se ujaly vedení v 6. minutě už 4:1, pět minut před přestávkou 12:6. V závěru poločasu se ale vzepjaly Zlíňanky k závěrečnému ataku a Poznarová, Pospíšilová a Talašová se postaraly o korekci na poločasových 10:12. Druhý poločas ale Zlín nezvládl a vstřelily jen pouhých šest branek. Druhá třicetiminutovka se tak změnila ve střeleckou exhibici domácích hráček, hlavně Drotárové, Chmelařové nebo Kočí. Zlín tak v sousedním Veselí utržil porážku o dvanáct branek.

Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 5, Tomečková 4/3, Chmelařová 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Poznárová 4/2, Budayová 4, Štěrbová 3/1
Sedmimetrové hody: 3/4 - 5/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Kosmák, Bubeníček, diváků: 400

Olomouc - Šaľa 21:25 (11:11)

Vyrovnané a na branky chudé utkání se odehrávalo na Hané do 45. minuty. Oba celky intenzivně bránily, a tak to v 17. minutě bylo 6:6, o poločase jen 11:11. Mírný náskok si začaly budovat Šalanky ve 42. minutě (15:17), rozhodující únik ale sehrály mezi 46. a 52. minutou, kdy jejich náskok narostl už na pět gólů. Toto vedení už udržely až do konce, v posledních minutách korigovala výsledek nejlepší střelkyně Olomouce, Fabíková.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6/3, Fabiková 6
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 7, Vidiečanová 5/2
Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 185

Jindřichův Hradec – Partizánske 23:25 (11:14)

První poločas byl vyrovnaný i v Hradci (15. minuta 7:7), náskok si začal budovat až v závěru poločasu hostující celek. Do šaten pak šly hráčky Partizánského s tříbrankovým vedením. V prvních popřestávkových minutách se snesla střelecká smršť, ve 45. minutě bylo pak téměř vyrovnáno, když se Hradečankám podařilo sérií čtyř branek stáhnout manko na 19:20. Pět minut před koncem už pak bylo vyrovnáno zcela na 23:23 a schylovalo se k dramatu. Vyrovnání ale stálo domácí házenkářky asi příliš mnoho sil. V poslední pětiminutovce už neskórovaly, a tak podlehly Partizánskemu především zásluhou Michnové těsně dvoubrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 6/3, Bubeníková 4, Krupicová 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 9/1, Blažeková 5, Kertészová 4
Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/2, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 170