31.3.2012 otevřeno: 2314 x

Vítězství v Interlize vybojovaly v přímém souboji nad Michalovcemi Panenky z Veselí

Kolo před koncem soutěže je jasné, kdo slaví interligový titul. V souboji o první místo zvítězily Veselanky. I v ostatních česko-slovenských soubojích byly úspěšnější české celky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 25. kolo

Nitra-Sereď - Zlín 19:41 (10:22)

Další ohromně vysokou porážku nadělily Nitrankám házenkářky ze Zlína. Jenom za první poločas nastřílely hostující hráčky do branky domácích víc střel, než dokázaly jejich soupeřky z Nitry proměnit za celý zápas. V utkání se projevila převaha zkušenějšího a sehranějšího soupeře hned na začátku. Zlíňanky nekompromisně trestaly každou chybu domácích. Nervózní hráčky domácího celku střílely často z nepřipravených pozic, dělaly technické chyby. Po prvních patnácti minutách to bylo 2:15! O přestávce svítilo na ukazateli skóre 10:22. Střelecký koncert si vychutnala Budayová s Poznarovou, do střeleckého zápisu však promluvily téměř všechny hráčky ve zlínském dresu, naopak na druhé straně střelecky vzdorovala prakticky jen Sýkorová. Spanilá jízda Zlína pokračovala i ve druhé půli, která skončila více než čtyřiceti brankami v nitranské síti.

Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 9, Danišová 3, Lenčéšová 2/2, Behinská 2
Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 9, Poznarová 8, Salčáková M. 4, Talašová 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Volentics a Záhradník, diváků: 70

Jindřichův Hradec – Poruba 19:30 (13:12)

Poruba okupuje druhou příčku mezi českými interligovými celky, Jindřichův Hradec je druhý, ale od konce a mezi všemi celky WHIL. Zápas dopadl právě podle těchto „papírových“ předpokladů. Úvod utkání vyšel lépe hostujícím házenkářkám, v 9. minutě vedly 6:3, závěr prvního poločasu ale vyšel o dost lépe domácím, které si do druhé půle odnášely dokonce minimální jednobrankový náskok. Zato druhý poločas Jihočešky absolutně nezvládly! Proměnily pouhých šest branek, naopak ostrostřelkyně z Poruby plnily síť domácích jednou střelou za druhou. Mezi 33. a 51. minutou proměnily Hradečanky jen dvě branky, v posledních deseti minutách pak tři, dařilo se jen Kohoutové. Po solidním prvním poločase tak házenkářky Jindřichova Hradce podlehly Porubě vysoko 19:30.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Kohoutová 5, Bubeníková 4, Zbožínková 3, Krupicová 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 7, Dubajová 5, Selucká 5
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 180

Veselí n. M. - Michalovce 22:21 (10:9)

Házenkářky Michalovců a Veselí se dnes v přímém duelu střetly o vítězství v česko-slovenské nejvyšší soutěži. A o tom, že utkání bylo napínavé, dramatické a divácky nesmírně zajímavé, svědčí i konečný výsledek – Veselí vítězství vybojovalo nejtěsnějším možným rozdílem. Našlapaná veselská hala sledovala od začátku utkání přetahování o vedení. Úvod vyšel lépe Slovenkám, (9. minuta 2:4), do šaten si ale jednobrankový náskok odnášely Panenky. O svém vítězství pak rozhodly domácí házenkářky pět minut před koncem, kdy, hnány dopředu mohutnou fanouškovskou kulisou, domácí Veselanky odskočily soupeřkám na rozdíl tří branek 22:19. V závěrečných minutách Szöllösiová s Trehubovou pouze zkorigovaly, poslední krok k vyrovnání už udělat nedokázaly. Veselanky tak po dnešním vítězství mají jistotu prvenství v Interlize, druhé Michalovce ztrácejí na Moravanky kolo před koncem čtyři body.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8, Vyniatyská 4, Drotárová 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 6, Tobiašová 4
Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3, vyloučení: 0 – 4 (ČK Tobiášová), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 500

Oslavy titulu ve Veselí.

Foto Jaroslav Kolísek

Písek - Partizánske 33:24 (15:14)

Další česko-slovenský duel se sehrával v Písku. Od začátku utkání si lépe vedly domácí hráčky, po většinu hrací doby s nimi ale slovenské házenkářky držely krok. Písečanky si udržovaly stále náskok, ten se pohyboval ve výšce od jedné do tří branek. Ještě deset minut před koncem nebylo o vítězi rozhodnuto. Domácí házenkářky odskočily soupeřkám až v závěrečných minutách. V 52. minutě přestalo skóre Partizánského narůstat (27:24) a nakonec tak domácí házenkářky zvítězily devítibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Písku: Janoušková 10, Vyhnalová 9/4, I. Luzumová 7
Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 8/2, Kertészová 7
Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 210

Most - Šaľa 28:26 (12:12)

V prvním poločase bylo utkání mezi Mostem a Šalou vyrovnané, o poločase svítilo na ukazateli 12:12, i když v 8. minutě vedly domácí házenkářky 8:5 a v 19. minutě 10:7. Nástup do druhé půle měly zdrcující hostující házenkářky – prvních osm minut vyhrály 9:2 (38. minuta 21:14). Pak se ale karta obrátila a další desetiminutovku vyhrály pro změnu domácí poměrem 10:2 a do poslední desetiminutovky se tak šlo za vyrovnaného stavu 24:24. Závěrečné minuty proto byly dramatické. Plná domácí hala ale dotlačila k vítězství Mostečanky tažené reprezentantkou Martinkovou, když utkání skončilo za stavu 28:26.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Vysloužilová 6, Kylarová 5
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 7, Vidiečanová 7, Porubská 5
Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/1, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Válek, Opava, diváků: 980

Reprezentantka Martinková se naposledy mosteckému publiku předvedla v utkání proti Slovinsku. I dnes napomohla svému celku, tentokrát Mostu, k vítězství nad Šalou.

Foto zdeněk Koza

Senec - Slavia 19:33 (10:13)

Další z dnešních česko-slovenských soubojů se odehrával v Senci, kde se poměřili dva tabulkoví sousedé. Domácí házenkářky stačily na soupeře přibližně jen v prvním poločase, o přestávce prohrávaly jen o tři branky (10:13). Po návratu z kabin dominovaly už na hřišti Slávistky. Ačkoliv Kodajová, autorka deseti branek v dnešním zápase pálila ze všech sil, Černá, Knedlíková a Kutlvašrová mířily přesně častěji. Bez větších problémů tak Slavia uhrála v Senci vysoké čtrnáctibrankové vítězství.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 10/4, Štetáková 4, Kupková 2/1
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Knedlíková 7/1, Kutlvašrová 5
Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1, vyloučení: 6 – 5 (ČK Pokorná), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 70

Ryšánková se na dnešním vítězství Mostu podílela třemi brankami.