14.4.2012 otevřeno: 1810 x

Nitra ukončila letošní ročník WHIL s jediným bodem

Dnešním večerem se kompletně uzavřela mezinárodní část nejvyšší československé ženské soutěže. A z vítězství se většinou radovaly slovenské celky, alespoň na domácích palubovkách. Veselí uzavřelo společnou část WHIL prohrou v Šale. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 26. kolo

Michalovce – Jindřichův Hradec 36:20 (17:11)

Hostitel dnešního duelu se pokusil protestem proti jednobrankové porážce ve Veselí ještě vykřesat jiskřičku naděje na boj o česko-slovenský titul, rozhodnutím Herní komise Slovenského svazu házené však výsledek dosažený ve Veselí platí, a tak ani dnešní vítězství nemění nic na konečné pozici Východňárek v interligové tabulce. Jindřichův Hradec umí být nevypočitatelným soupeřem, dnes ale nedokázal držet se Slovenkami krok ani v prvních minutách. Už v 8. minutě prohrávaly Jihočešky 5:2, v 16. minutě 10:6. Několikrát sice dokázaly hostující házenkářky využít zvolněného tempa Michalovečanek ke korekci na jednobrankový rozdíl, o poločase ale prohrávaly o šest 11:17. I druhá půle byla v diktátu domácích házenkářek. Dařilo se Szöllösiové, Hollé a Bakhyrievě. Poslední jmenovaná se navíc nachomýtla k nešťastnému momentu utkání. Srážka se Zbožínkovou znamenala pro hostující házenkářku cestu do nemocnice s podezřením na vážnější zranění v obličeji. V posledním zápase sezóny se Michalovce dočkaly povinného vítězství.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Polláková 8, Szöllösiová 5, Bakhyrieva 4, Bačíková 4, Horňáková 4
Nejlepší střelkyně Hradce: Kyriushyna 6/1, Eliášová 5/1, Kohoutová 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 600

Poruba - Nitra-Sereď 39:24 (20:13)

Beznadějně poslední celek Interligy – Nitra-Sereď zavítala dnes na palubovku ambiciózní Poruby. Domácí házenkářky bojovaly na dálku o bronzové medaile WHIL a vyhrát nad trápícím se soupeřem pro ně bylo téměř povinností. Porážka o patnáct však je velmi krutá. Nitranky přece jenom dnes proměnily slušných dvacet čtyři branek a alespoň v první desetiminutovce dokázaly držet s domácími suverénkami krok. Dokonce se jednou dostaly i do vedení 9:8. Po prvních patnácti minutách začal náskok Porubanek výrazně narůstat a o poločase to bylo už 20:13. Po deseti minutách druhé půle to bylo už o deset a domácí házenkářky se nakonec dočkaly vysokého vítězství, které Nitře hrozilo čtyřicítkou.

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 7, Chrenková 5, Rechotrisová 4, Š. Marčíková 4
Nejlepší střelkyně Šaly: Danišová 4, J. Vargová 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 158

Partizánske – Senec 32:23 (16:9)

Partizánskemu s vůdčí kanonýrkou Michnovou se sice na jaře moc nedaří, rozhodně si ale potřebovaly jeho házenkářky podpořit sebevědomí před těžkými play-off souboji s Michalovcemi. A to se jim rozhodně povedlo. Domácí hráčky měly do utkání v pravdě raketový vstup. Po osmi minutách hry vedly 7:0 a hostující házenkářky se do utkání dostávaly jen těžko. Střeleckou smůlu prolomily čtyřbrankovou šňůrou kolem dvacáté minuty, kdy v přesilovce nasázely do sítě Partizánského čtyři rychlé branky (12:8). Sedmibrankovou poločasovou ztrátu se jim ale ve druhé půli korigovat nedařilo. Naopak na začátku poslední čtvrtiny prohrávaly Senečanky už o devět gólů 15:24 a za stejného rozdílu utkání především zásluhou ostrostřelkyně Michnové i skončilo.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 11/5, Šáteková 6, Košíková 5
Nejlepší střelkyně Sence: Rychtárechová 5, Neštická 4, Kodajová 4
Sedmimetrové hody: 6/5 - 1/0, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 250

Šaľa - Veselí n. M. 26:20 (14:7)

Pro české fanoušky jedním z těch zajímavějších duelů určitě bylo utkání v Šale. Zatím co Veselanky už měly interligovou trofej jistou, Šale šlapala na paty Poruba. Slovenští diváci pak sledovali utkání výborné úrovně, do kterého k jejich radosti vstoupily lépe domácí házenkářky. Brzy vedly 5:0. Do 20. minuty dokázaly Veselanky alespoň trochu srovnat krok (7:5), o přestávce už ale zase výrazně ztrácely – celých sedm branek. Nejvýraznější korekce a to na čtyři branky rozdílu se Moravankám povedla kolem 45. minuty (19:15), domácí házenkářky ale i pak držely otěže utkání a vedené Vidiečanovou dovedly poslední česko-slovenské utkání letošní sezóny k zaslouženě vítěznému konci.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 10/2, Porubská 4, Szarková 4
Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 6/1, Tomečková 6/3
Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 700

Zlín – Písek 37:25 (21:15)

Česká část tabulky WHIL je dost našlapaná a rozdíly mezi Porubou a Pískem či dalšími celky jsou minimální. Začátek utkání připomínal střelnici: 3. minuta - stav 3:3 a diváci si museli připadat jako na tenise. Zkušené domácí hráčky pak zlepšily obranu, podržela je brankářka Dedrlová a trio Bodayová, Růčková, Pospíšilová postupně navýšilo vedení na 10:6 a byl tu timeout hostujícího kouče. Obrat ve vývoji skóre nenastal. Naopak, k domácím střelkyním se přidala ještě Salčáková a na druhé straně Luzumová s Krouskou na všechno nestačily. Děvčata ze Zlína tak vedla až o osm branek (25. minuta, Poznarová, 20:12) a i poločasové vedení bylo výrazné (21:15). V pohodě hrající Zlíňanky žádné drama ve druhém poločase nepřipustily. Deset minut před koncem zvyšovala Salčáková již na rozdíl deseti branek (33:23) a hala aplaudovala ve stoje. Nakonec se rozdíl ve skóre zastavil na dvanácti brankách, když tu poslední těsně před koncem vsítila Štěrbová.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 9/2, Růčková 6, Štěrbová 6
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8/1, Janoušková 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 220

Olomouc – Most 24:29 (16:18)

A soubojem tabulkových sousedů byl i duel na Hané. Utkání Mostu s Olomoucí patřilo k těm nejvyrovnanějším, které dnešní kolo WHIL přineslo. Mostečanky však byly dnes prakticky ve všech herních projevech o něco lepší. Po deseti minutách vedly o dva, po dalších deseti minutách to bylo o čtyři (11:15). S úvodem druhého poločasu korigovaly Hanačky na jednobrankový rozdíl, do konce utkání ale především Martinková s Beňuškovou náskok Mostu opět navýšily a Severočešky se tak dočkaly zaslouženého vítězství.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžicková 9, Dostálová 5, Gebre Selassieová 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Šilhavá 6, Beňušková 6
Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kosmák, Bubeníček, diváků: 180