21.4.2012 otevřeno: 1471 x

Série play out zahájily vítězstvím Most a Slavia

Fanoušci ženské házené si na souboje nejlepší čtveřice ženských celků budou muset ještě počkat, už dnes večer ale odstartovaly souboje, které rozhodnou o tom, kdo půjde pro příští rok „z kola ven“. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - Play out – Česká republika – 1. kolo

Most – Jindřichův Hradec 29:15 (16:9)

Hned první utkání napovědělo, že tím, kdo se bude o svou pozici asi bát, bude pravděpodobně družstvo Jindřichova Hradce. Na úvod play out zavítalo přes celé Čechy do Mostu. Tady stačilo Černým andělům jediné mávnutí křídel a už zmizely Hradečankám z dohledu. Po patnácti minutách to bylo 8:4, pak dalšími pěti rychlými střelami přispěly Crhová s Martinkovou a už ztrácely hostující házenkářky osm branek (13:5). Sedmibrankové manko si odnášely do šaten. Ani v druhém poločase se nedokázaly Jihočešky zvednout. Poslední čtvrtinou utkání se pak doslova protrápily. Míjely branku, nepřesně kombinovaly a, co prošlo na brankoviště, lapila Müllnerová. Závěrečnou patnáctiminutovku tak prohrály házenkářky hostujícího celku 2:9 a z Mostu si tak na úvod play out vezou vysokou čtrnáctibrankovou porážku.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Crhová 6, Kylarová 4/1, Tomášková 4
Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 8/6, Kohoutová 2, Bubeníková 2, Kiriushyna 2
Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/6, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 780

Olomouc – Slavia 23:29 (9:17)

Slávistky, které loni bojovaly o titul, dnes sice bojují o to, aby se nemusely bát sestupu, úvodní utkání play out soubojů se jim ale vydařilo nad očekávání dobře. Domácí Hančky se sice snažily na dobře se na červenobílé házenkářky, ostrostřelkyně Černou s Kutlvašrovou se jim ale stejně uhlídat nepodařilo. Po dvaceti minutách vedly Slávistky 10:5, ve 25. minutě ztrácely Hanačky už sedm branek (7:14). O přestávce vedly hostující házenkářky už rozdílem osmi gólů. Dařilo se hlavně brankářce Satrapové a když ve 42. minutě zvýšila Jonášová ze sedmičky už na 21:12, prostřídal trenér hostujícího celku základní sestavu hráčkami z lavičky. Slavia tak v prvním utkání série dovedla utkání, které měla po celou dobu pod kontrolou, pohodlně do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/3, Kelarová 5, Huráňová 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9, Knedlíková 5/3, Jonášová 4/2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 150