22.4.2012 otevřeno: 1513 x

Hanačky srovnaly sérii play out, Hradečanky padly opět rozdílem třídy

Druhé zápasy play out série mají za sebou házenkářky Mostu, Jindřichova Hradce, Slavie a Olomouce. Zatím co Most si druhou suverénní porážkou Hradečanek buduje maximálně příznivou pozici, série mezi Olomoucí a Slavií se dnes vyrovnala.

WHIL - Play out – Česká republika – 2. zápas

Olomouc – Slavia 23:22 (13:9), série 1:1

Ve druhém utkání proti Slavii nastoupily Hanačky poučeny včerejším neúspěchem koncentrovanější a jejich kolektivní výkon, bojovnost a nasazení vedly k úspěchu. Svým soupeřkám odskočily ve 20. minutě po pětibrankové sérii režírované Růžičkovou na 10:5 a do přestávky se Pražankám nepodařilo ztrátu stáhnout. V brance Slavie sice podávala standardně dobrý výkon Satrapová, tradiční slávistické střelecké opory se ale dařilo Olomoučankám kontrolovat. Ve druhém poločase se tak prosazovala v červenobílém dresu hlavně Jedličková. Domácím se nevydařil úvod druhé půle. Hned ve 35. minutě Slávistky vyrovnaly (14:14), ve 42. minutě se ujaly vedení 18:17. Rozhodnutí o vítězi přišlo v poslední minutě, kdy Raníková vychytala Pražankám sedmimetrový hod, Kelarová přidala dvě veledůležité branky a bylo dobojováno.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 11/6, Dostálová 4, Kelarová 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 6, Jedličková 5, Mouleová 3
Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 170

Most – Jindřichův Hradec 27:11 (14:7)

Ani druhé utkání play out série Jihočešky nezvládly, dnes podlehly Andělům dokonce ještě vyšším rozdílem než při včerejším měření sil. Už úvod utkání házenkářky z Hradce zaspaly. Domácí házenkářky vstoupily do utkání energicky a v 18. minutě to bylo už 10:2. O přestávce ztrácely házenkářky Jindřichova Hradce už sedm gólů. Ve druhém poločase dokonce skórovaly hráčky hostujícího celku jen čtyřikrát, z toho dvě branky proměnila Kohoutová. Ve 32. minutě to bylo o deset a zápas byl rozhodnutý. Jihočešky se už do hry nedokázaly dostat. Trenér Andělů tak mohl točit sestavou, i tak si osm branek na své střelecké konto připsala Martinková. Jindřichův Hradec tak v druhém utkání série play out prohrál rozdílem šestnácti gólů.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Kalyrová 4, Weisenbilderová 3, Vysloužilová 3, Beňušková 3, Crhová 3
Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 4, Krupicová 3, Eliášová 2
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 295

Martinkové se střelecky dařilo včera i dnes.