28.4.2012 otevřeno: 1611 x

Semifinálové série play-off zahájila vysoká vítězství Veselí a Poruby

Konečně se naplno roztočila kola bojů o medaile nejvyšší ženské soutěže. V české části zabodovaly Poruba s Veselím, na Slovensku Michalovce, v Šale se prodlužovalo. V sériích play-out už je v souboji Mostu s Hradcem rozhodnuto.

Play-off – semifinále – Česká republika

Veselí n. M. – Zlín 26:19 (13:7), série 1:0

Diváky napjatě očekávané regionální derby dnes dopadlo ve prospěch domácích Panenek. Ty nenechaly ani okamžik nikoho na pochybách, že to myslí s ambicemi na další titul naprosto vážně. Ve 21. minutě vedly 8:4 a do konce poločasu dovolily sousedkám ze Zlína proměnit jen sedm branek. Do šaten se tak odcházelo za stavu 13:7 a zdálo se, že nastartované domácí jen tak něco nepřibrzdí. Tři branky, které na úvod druhé půle nasypaly do sítě Veselanek házenkářky ze Zlína, však předznamenaly, že hostující hráčky budou ještě bojovat. Ve 44. minutě ztrácely už na Veselanky jen jedinou branku 15:16. Závěr utkání už se jim ale nevydařil. Hra se přitvrdila a Zlíňanky už dokázaly skórovat jen třikrát, zatímco do jejich sítě se sesypalo devět střel. Po nadějné třetí čtvrtině zápasu tak Zlín soupeři podlehl o sedm gólů.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 5, Fleková 4, Súkenníková 4, Kočí 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/3, Štěrbová 4, Šviráková 3
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 400

Poruba – Písek 34:26 (17:14), série 1:0

Dvě „P“ dnes změřily své síly v prvním utkání o postup do dalších bojů o mistrovský titul. K vidění byla útočná házená s velkým množstvím branek na obou stranách. Vedení se rychle ujaly domácí suverénky (5:1) a asi pětibrankové vedení si dokázaly udržovat prakticky po celou první třicetiminutovku. Střelecky v utkání vynikala Tóthová, cenné zákroky přidala brankářka Roháčková, a tak to ve 49. minutě bylo 29:21. Sedm minut před koncem ještě hostující házenkářky korigovaly na 25:29, závěrečná pětiminutovka už ale zase patřila Porubankám, které první zápas play-off série uzavřely na osmibrankovém rozdílu.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 10/1, Chrenková 7, Hrbnková 5
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/2, Stellnerová 8, Vyhnalová 5
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bronovský, Čanda, diváků:

Tóthová dnes opět zářila. Skórovala desetkrát.

Play-off – semifinále - Slovensko

Michalovce - Senec 36:20 (16:10), série 1:0

První semifinálové utkání slovenského play-off předvedlo pětistovce diváků házenou průměrné úrovně. Domácí házenkářky se rychle ujaly vedení (9. minuta 6:3), po patnácti minutách hry vedly o pět gólů 9:4. Pak se Senečanky zkoncentrovaly a náskok domácích přestal narůstat. Rozdíl ve skóre se začal zvyšovat opět po přestávce, kdy domácí házenkářky utkání už zcela ovládly a postupně svůj náskok navýšily až na sedmnáct branek především zásluhou Tregubové s Pollákovou. První zápas play-off série vyhrály Michalovce o šestnáct branek.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 8/5, Polláková 6, Szöllösiová 5
Nejlepší střelkyně Sence: Neštická 6, Kodajová 6/1, Kováčová 3/1
Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 500

Šaľa - Partizánske 22:21 po prodloužení (10:12, 19:19), série 1:0

Po dnešním utkání se zdá, že série mezi Šalou a Partizánským bude patřit k těm nejvyrovnanějším. Hned první zápas série se prodlužoval. Výborná hra hostujícího celku v prvním poločase přinesla Partizánskému až čtyřgólový náskok, do přestávky se však smrskl na pouhé dvě branky. Ve druhé půli se hra vyrovnala, a tak na konci základního hracího času svítila na ukazateli remíza 19:19. Prodlužovalo se a lépe se zadařilo domácím. První půli prodloužení sice Šalanky prohrály 0:2, další pětiminutovku ale ovládly 3:0 a v prvním zápase play-off série se radují z těsného jednobrankového vítězství.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 5/1, Bérešová 4, Szarková 4/2
Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 8, Michnová 8/3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3, vyloučení: 5 – 7 (ČK Zajačková), rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 400

Play-out – Česká republika

Slavia – Olomouc 28:22 (14:10), série 2:1

Utkání se pro Hanačky dlouho vyvíjelo pozitivně. Slavia sice soupeřkám utekla v první půli o čtyři branky (14:10). Dařilo se hlavně Knedlíkové s Kutlvašrovou. Házenkářky Olomouce ale dokázaly vyrovnat a dostat se i do vedení. Ve 43. minutě to bylo 19:18 pro Olomoučanky a zdálo se, že závěr bude dramatický. Trenér Řezáč si ale v pravý okamžik vzal oddechový čas a své hráčky do závěru utkání zkoncentroval a dobře motivoval. Od 47. minuty už skórovaly hráčky Olomouce jen dvakrát, zatím co slávistické střelkyně sypaly do sítě soupeřek střelu za střelou. S házenkářkami z Hané si tak poradily osmibrankovým rozdílem a dostávají se tak v sérii do vedení.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7, Knedlíková 6/1, Jonášová 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Dostálová 5, Spíchalová 4, Růžičková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 60

Jindřichův Hradec – Most 21:29 (12:15), série 0:3

První série ženských házenkářských soubojů je u konce a to v nejkratším možném čase. Jindřichův Hradec nedokázal proti Mostu zvítězit ani jedenkrát a po třech prohrách tak bude bojovat o záchranu s poraženým z duelu Slavia – Olomouc. Krok udržely Jihočešky s Černými Anděly jen v prvním poločase, až do 25. minuty si soupeřky nenechaly utéct dál než na rozdíl jediné branky. Zoufalý byl však jejich nástup do druhé půle, kdy za dlouhých jednadvacet minuty daly pouhé dvě branky (51. minuta 14:27). Mostečanky kráčely za vítězstvím sebejistě. Výpadek přišel v poslední desetiminutovce, kdy se domácí házenkářky herně mocně zvedly a šňůrou sedmi branek stav utkání výrazně korigovaly. Ostrostřelkyni Martinkovou dokázala dobře eliminovat Hradečanka Bubeníková, a tak pálila hlavně Crhová, Kylarová a Tomášková. I přes vydařenou poslední desetiminutovku ale ukončily Jindřichohradečanky první play-out sérii třetí prohrou, tentokrát o sedm branek.

Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 7, Krupicová 6/2, Bubeníková 3, Kyriushyna 3
Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 6, Kylarová 5/1, Tomášová 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 120