29.4.2012 otevřeno: 1841 x

Poruba i Veselí už mají na kontě druhé vítězství

České play-off se zatím vyvíjí poměrně jednoznačně. Zlín sice podlehl Veselí jen o tři branky, Písek padl v Porubě vysokým rozdílem jedenácti branek. Jasno už je v druhém duelu play-out. Slavia porazila Olomouc 3:1 na zápasy. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Play-off – semifinále – Česká republika

Veselí n. M. – Zlín 21:18 (13:10), série 2:0

Druhé vítězství ze dvou domácích utkání má na svém kontě po dnešku Veselí. Domácí se ujaly vedení hned na začátku, po dvanácti minutách vedly 7:3. Tří až čtyřbrankový náskok si pak udržovaly Panenky až do přestávky, na dostřel držely Zlín Budayová, Poznraová a Růčková. Ve 40. minutě ale Brzósková korigovala ztrátu hostujícího družstva na dvě branky (15:13), v posledních deseti minutách se ale dařilo zase více Veselankám. Zlíňanky dlouhých deset minut nedokázaly dostat míč do sítě domácích, a tak když se v poslední minutě konečně prosadila Růčková a Poznarová proměnila závěrečnou sedmičku, nestačilo to na víc, než na korekci výsledku na 21:18.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 5, Tomečková 4/1, Súkenníková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 5/1, Brzósková 4, Růčková 3, Štěrbová 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 400

Poznarová skórovala pětkrát, na Veselanky dnes ale byla i spoluhráčkami krátká.

Poruba – Písek 37:26 (19:15), série 2:0

Písek začal druhý zápas play-off semifinálové série lépe. Jeho házenkářky si dokázaly vybudovat i tříbrankový náskok, ale ten stihly prohospodařit. Poruba se ujala vedení ve 13. minutě díky Tóthové, která opět předváděla střeleckou show, a po poločase domácí vedly o čtyři góly. Druhé půli už domácí jednoznačně dominovaly. Ve 35. minutě vedly o sedm. Hostující celek chyboval v obraně, nedařilo se mu dokonce, ani když hrál přesilovku. V půlce druhého poločasu vedly Porubanky už desetibrankovým rozdílem (31:21). V brance Poruby se postupně předvedly divákům všechny tři brankářky, i jejich výkon se podílel na tom, že vedení Poruby dvě minuty před koncem narostlo na dvanáct branek. Písek se tak dnešním zápasem protrápil a druhý zápas série prohrál vysoko o jedenáct gólů.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 11/1, Marčíková 5, Chrenková 5
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9/3, Stellnerová 6, Dvořáková 3, Krouská 3
Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/3, vyloučení: 7 (ČK Mýlková) - 6, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 150

Hvězda Veselí - Černá - v druhém utkání se Zlínem.

Foto Jaroslav Kolísek

Play-off – semifinále - Slovensko

Šaľa - Partizánske 20:21 po prodloužení (7:13, 18:18), série 1:1

Stejně jako ve včerejším utkání, i dnes dospělo měření sil mezi Šalou a Partizánským do prodloužení. Zápas byl vyrovnaný, i když lépe do něj vstoupily hostující házenkářky, které už po deseti minutách vedly 6:1. Po nepříliš vydařeném prvním poločase se ale hra domácích házenkářek ve druhé půli zvedla, Šalanky smazaly poločasové manko (18:18) a muselo se zase prodlužovat. Tentokrát však nadstavenou desetiminutovku zvládly lépe hostující házenkářky z Partizánského, které tak po vítězství 21:20 vyrovnaly sérii.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 5/3, Bérešová 3
Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 6/1, H. Janšáková 5/1
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2, vyloučení: 5 (ČK trenér Lukačín)- 5 (ČK trenér Olšavský), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 300

Michalovce - Senec 35:13 (18:6), série 2:0

Včera padl Senec o šestnáct, dnes o dvaadvacet branek! Favorit z Michalovců zatím jasně plní papírové předpoklady a rozhodně bude chtít ukončit sérii v nejkratším čase. Úvod zápasu byl sice vyrovnaný, za stavu 10:6 se ale hostující házenkářky zasekly, a když se znovu rozstřílely, prohrávaly už 6:21. Utkání dohrály Michalovečanky s chutí, trenér Packa mohl točit sestavou, jak chtěl a zkoušet možnosti pro další boje o medaile. Michalovečnky zvítězily vysoko 35:13.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 7, Geričová 5, Hollá 5
Nejlepší střelkyně: Kodajová 5/1, Kupkovičová 2
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 300

Semifinále v Michalovcích se neobešlo bez zranění.

Foto Štefan Madaras

Play-out – Česká republika

Slavia – Olomouc 33:23 (17:11), série 3:1

Po nedělním utkání je už rozhodnuta i druhá play-out série mezi Slavií a Olomoucí. Domácí Pražanky opanovaly hned úvodní minuty, po deseti minutách hry vedly 7:1. Tento v podstatě rozhodující náskok pak dokázaly udržovat po zbytek hrací doby. O poločase stále vedly o šest branek. Proti včerejšku se střelecky více prosazovala Černá, tradičně úspěšná pak byla Knedlíková. Slávistky hrály soustředěně a dostaly Hanačky pod tlak. I přesto se několikrát ale hostujícím házenkářkám podařilo stáhnout manko na tři branky rozdílu. Poslední desetiminutovka už jim ale nevyšla. Dvě minuty před koncem zásluhou Relerové, Černé a Knedlíkové navýšily domácí svůj náskok už na deset branek a po suverénním výkonu se tak radují z postupu do bojů o pátou příčku. Naopak Olomoučanky čeká měření s Jindřichovým Hradcem v souboji o záchranu v soutěži.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 11/3, Černá 10, Jedličková 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7 /4, Kelarová 3, Dostálová 3, Žďánská 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4, vyloučení: 7 - 2, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 60