5.5.2012 otevřeno: 1384 x

Ve finále po roce opět házenkářky Veselí, stejně jako Michalovečanky však ještě svého soupeře neznají

Česká i slovenská nejvyšší soutěž zná už jednoho z finalistů. Souboje mezi Porubou a Pískem a Šalou a Partizánským se dramatizují.

Play-off – Česká republika

Zlín – Veselí n. M. 22:27 (10:13), série 0:3

V nejkratším možném čase rozhodly o svém postupu do finále play-off Panenky z Veselí. Nástup do utkání měly raketový, v 8. minutě vedly 4:0. Přesně mířila Vynyatynská, družstvo podpořila i velezkušená brankářka Černá. Potom jakoby Veselanky ukonejšeny vysokým vedením zvolnily a Zlín tažený Kristýnou Salčákovou korigoval na 4:5. Na dostřel jedné branky se ale domácí házenkářky neudržely dlouho, vedení zkušených Veselanek začalo opět rychle narůstat a pět minut před přestávkou to už bylo o pět (6:11). Zpět do hry se vrátily domácí po přestávce, kdy Salačáková snížila na 12:14. Regionální derby mělo bouřlivou diváckou kulisu a všechny hráčky se snažily odvést před fanoušky maximum. Stále lépe se ale dařilo hostujícím hráčkám. Ve 42. minutě Vynyatynská zvýšila na rozdíl sedmi gólů a vzhledem k formě hostujících házenkářek a opory Černé už bylo jasné, že je o vítězi rozhodnuto. Nervy pracovaly a diváci i lavičky bouřili. Veselí si ale udrželo vysoký náskok, o závěrečnou úpravu skóre se postaraly Růčková s Kristýnou Salčákovou.

Nejlepší střelkyně Zlína: Růčková 6, Poznarová 5, Salčáková 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 6, Chmelařová 6, Súkenníková 6
Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/1, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 420

Písek – Poruba 27:25 (14:12), série 1:2

Čtvrté utkání si v sérii, která se pro Porubu vyvíjela nad míru dobře, vynutil Písek. Do utkání vstoupily dobře motivované domácí Jihočešky s velkým nasazením. Dobře mířily tradiční opory Vyhnalová, Luzumová a Stellnerová, přesnými zákroky podpořila svůj celek brankářka Brožová, a tak s výjimkou 23. minuty a stavu 10:11 po celý poločas hráčky Písku vedly. Za kratší konec tahaly Porubanky i ve druhé půli. Ostrostřelkyně Tóthová s Chrenkovou sice pálily o sto šest, ale kromě nich se nedokázala prosadit výrazněji skoro žádná z Ostravanek. Písečanky si tak udržovaly i po přestávce vedení, které bylo v některých momentech až šestibrankové (25:19). V závěru utkání sice Chrenková s Hrbkovou mohutně stahovaly náskok Jihočešek, závěrečný klakson zápasu však i tak zazněl za stavu 27:25 a série tak ani po dnešním večeru není rozhodnutá.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8, Stellnerová 6, Krouská 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 8, Tóthová 7/2, Vítková 4
Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 200

Play-out – Česká republika – o 5. místo

Slavia – Most 36:32 (17:17)

První ze dvou utkání o páté místo mezi českými celky začalo lépe pro Most. Po deseti minutách vedly Severočešky 7:4, obratem však Slávistky především zásluhou Kutlvašrové dokázaly srovnat krok (7:7). Na tu dnes nemohly mostecké obránkyně najít recept. Míč dostala do sítě Mostu celkem čtrnáctkrát! Po zbytek poločasu byly sice stále o krok napřed Mostečanky, Slavia však neztrácela nikdy víc než dvě branky a vyrovnaná třicetiminutovka tak dospěla k poločasovému skóre 17:17. Ve druhé půli se vedení ujaly ve 40. minutě Slávistky a postupně navyšovaly svůj náskok. Ke Kutlvašrové se přidala Knedlíková a odpověď Crhové s Weisenbilderovou nebyla dostatečná. Dvě minuty před koncem zápasu prohrávali Andělé už o pět a do konce utkání se jim už nepovedla ani výrazná korekce skóre.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 14, Knedlíková 6, Jonášová 4/2, Pokorná 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 8, Weisenbilderová 5, Kylarová 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 120

Play-out – Česká republika – o 7. místo

Olomouc – Jindřichův Hradec 33:28 (19:15), série 1:0

První zápas série o zachování interligové příslušnosti se dnes večer odehrával na Hané a první vítězství si na konto připsaly domácí Olomoučanky. Ve výborném střeleckém světle se předvedla Růžičková, autorka dvanácti branek. I její zásluhou se ujaly házenkářky Olomouce rychle vedení a po patnácti minutách vedly o pět branek 11:6. Na druhé straně Růžičkové však zdatně odpovídala Kohoutová s Bubeníkovou, a tak náskok Olomouce nenarůstal. I ve druhé půli dlouho nespouštěly Hradečanky soupeřky z dohledu, bojovaly s nasazením, ale i přesto pak kolem 40. minuty bylo vedení Hanaček sedmibrankové. Právě Kohoutová s Bubeníkovou se postaraly o korekci na rozdíl tří gólů (28:25), na víc Jihočeškám ale síly nestačily a Olomouc si první vítězství pohlídala.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 12/5, Kubáčková 6/1, Fabíková 4
Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 7, Bubeníková 7, Krupicová 5/4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/4, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 120

Play-off – Slovensko

Senec – Michalovce 20:33 (8:18), série 0:3

Michalovce kráčí za postupem do finálových bojů suverénně a třetím vítězstvím v řadě rozhodly již dnes večer o své účasti ve finále. I bez výhody domácího prostředí se po deseti minutách ujaly Východňárky vedení 13:3. Domácí se rozstřílely až v přesilovce a po úspěšné sedmičce Kodajové. I pak ale síť hostujících házenkářek trefovala jen Kodajová a o přestávce tak domácí prohrávaly 8:18. I druhý poločas byl pak pevně v režii Michalovečanek. Trehubová s Bakhyrievovou a spol. před koncem navýšily své vedení na konečných třináct branek a po třech vysokých výhrách tak čekají na to, kdo bude jejich finálovým soupeřem.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9/2, Rachtáreková 3/1, Štetáková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 6, Trehubová 6/3, Szöllösiová 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 100

Partizánske – Šala 29:30 po prodloužení (10:13, 24:24), série 1:2

Obrovským dramatem je souboj mezi Partizánským a Šalou. I třetí zápas dospěl do prodloužení, a tak skoro tisícovka diváků sledovala ohromně napínavou házenou. I když první poločas se o něco lépe vyvedl hostujícím házenkářkám. Taženy Trochtovou vedly o poločase Šalanky 13:10. Ve druhém poločase srovnaly házenkářky Partizánského krok a minutu před koncem vyrovnaly na 24:24. Prodlužovalo se a zase měly navrch Šalanky. Bodovala hlavně Bérešová, která úspěšně proměnila dva sedmimetrové hody, z nichž jeden byl rozhodujícím třicátým míčem v domácí brance.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 7/2, Šateková 7, Michnová 6/1
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 7/4, Trochtová 6, Porubská 5
Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4, vyloučení: 0 - 7, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 900