6.5.2012 otevřeno: 1700 x

Veselí se o titul poměří s Porubou, Michalovce zabojují proti Šale

Po nedělních utkáních je konečně jasné obsazení soupeřů pro finálové série obou národních soutěží. Po vítězství nad Pískem se s Veselím utká Poruba, Michalovce si zahrají proti Šale.

Play-off- Česká republika - semifinále

Písek – Poruba 23:32 (15:11), série 1:3

Po včerejším zaváhání už dnes Porubanky nepřipustily další prodlužování semifinálové série. Rychle se v Písku ujaly čtyřbrankového vedení 5:1, stejně rychle je však Písečanky o náskok připravily a srovnaly na 5:5. Potom to dlouho byly hráčky Poruby, kdo dotahoval až čtyřbrankovou ztrátu (9:5). Dlouhých deset minut totiž nebyly schopny dát gól, střeleckou smůlu prolomila až v 18. minutě Rechtorisová. Do přestávky už Ostravanky nebyly schopny náskok Jihočešek dotáhnout a v poločase tak prohrávaly 11:15. Naopak ve druhé půli ze sebe vydaly všechno. Ve 36. minutě bylo srovnáno na 17:17 a pak už si hostující házenkářky budovaly svůj náskok. Především Tóthová se rozhodla zásadně obohatit svou střeleckou statistiku a nemýlila se třináctkrát. Hlavně díky mohutnému finiši tak dnes Poruba zvítězila nad hráčkami Písku vysoko o osm branek a poměří se s Panenkami o titul českého mistra.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 6, Krouská 5, Vyhnalová 5/2
Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 13/1, Mrózková 6, Chrenková 5/1
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 170

Play-out – Česká republika – o 7. místo

Olomouc – Jindřichův Hradec 27:13 (12:7), série 2:0

I v druhém utkání série o sestup zabodovaly Hanačky. První minuty utkání se sice vydařily lépe hostujícím házenkářkám (8. minuta 4:2, 14. minuta 5:6), pak ale Olomoučanky srovnaly se soupeřkami krok a závěrečná desetiminutovka prvního zápasu byla už zcela v jejich režii – ze stavu 5:6 otočily na poločasových 12:7. Ve druhém poločase pak už hostující házenkářky nedokázaly navázat na dobře rozjetý začátek utkání a jen těžko se prosazovaly. Za druhý poločas skórovaly jen šestkrát a to především z ruky tradiční střelecké opory Krupicové, zatímco jejich síť plnily často a rovným dílem Salašová, Huráňová a Růžičková. Slibně zahájené utkání tak skončilo pro Jihočešky další porážkou, tentokrát o čtrnáct branek.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 6, Růžičková 4/1, Salašová 3/1, Huráňová 3
Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/2, Bubeníková 3, Markesová 2
Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 100

Play-off - Slovensko - semifinále

Partizánske - Šala 13:20 (7:10), série 1:3

Michalovce konečně znají svého soupeře. Po třech nesmírně napínavých soubojích, které dospěly až do prodloužení, došly dnes házenkářkám Partizánskeho síly a podlehly Šalankám 13:20. Házenkářky Šaly dnes od začátku nehodlaly bojovat o další vítězství v prodloužení, hned v prvním poločase si vytvořily tříbrankový náskok. Po přestávce se už domácím házenkářkám podařilo proměnit jen šest střel a podlehly tak dnes ve vyrovnané sérii Šalankám vysoko o sedm gólů. Série končí vítězstvím Šaly, která se střetne s Michalovečankami v boji o slovenský titul.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Janšáková 5/2, Šáteková, Michnová 3
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 5, Pileková a Ďurechová po 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 0/0 vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 700