12.5.2012 otevřeno: 1813 x

V prvním finálovém zápase podlehlo Veselí o gól Porubě, sestupová příčka patří Hradci

Stejně jako Dukla i Veselí prohrálo o branku důležité první finálové utkání. Další porážku domácího celku viděli diváci ve Zlíně a v Jindřichově Hradci. Tady je porážka o to bolestnější, že znamená pro Jihočešky poslední místo v soutěži. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Play-off – Česká republika - finále

Veselí n. M. – Poruba 20:21 (9:13), série 0:1

Sérii o mistrovský titul dnes zahájily Veselí a Poruba. Od začátku zápasu tahaly za kratší konec Veselanky. Ztrátu z 15. minuty 3:7 ještě korigovaly na 6:7, o poločase ale prohrávaly zase o čtyři branky. Z nabité soupisky ambiciózního ostravského klubu bodovala především Hrbková s Mrózkovou. I začátek druhé půle se Ostravankám vydařil na jedničku – pět branek v řadě a ve 36. minutě Veselí prohrávalo vysoko 9:18! Potom se ale Veselanky zvedly. Využily vyloučení Vítkové a začaly manko stahovat. Ve 43. minutě korigovaly na 14:18, potom se ale zase probudily Porubanky a opět rozdíl navýšily (15:21). V poslední desetiminutovce se ale hostující hráčky střelecky odmlčely, od 51. minuty do konce zápasu nevstřelily jedinou branku a Veselanky tak dostaly příležitost nepříznivé skóre ještě otočit. Fleková s Rajnohovou sice mohutně stahovaly pětibrankovou ztrátu, na poslední branku už jim ale nezbyly síly a především čas a v prvním utkání série tak Panenky prohrály o jediný gól.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 6, Súkenníková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8/1, Chrenková 3, Tóthová 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 400

Momentka z prvního finálového utkání mezi Veselím a Porubou.

Foto Jaroslav Kolísek

Česká republika – o 3. místo

Zlín – Písek 27:32 (14:15)

Od začátku utkání měly ve Zlíně navrch hostující házenkářky z Písku. V 7. minutě díky Stellnerové vedly Písečanky 5:2, první patnáctiminutovku ale zakončila vyrovnáním Salčáková 8:8. Potom šly Zlíňanky poprvé do vedení (10:8). Z vedení v zápase se ale neradovaly dlouho, o další obrat se postarala Luzumová se Stellnerovou. Další srovnání měla ale opět na svědomí Salčáková, tentokrát mladší ze sester, a do šaten si pak Písečanky odnášely jen minimální náskok. Ve druhém poločase už byly při budování náskoku Písečanky suverénnější a manko domácích házenkářek postupně narůstalo. Ve 43. minutě bylo už šestibrankové 17:23. V průměrném utkání plném technických chyb byly pro Zlín největší překážkou brankářky Písku a následovně neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. I proto v prvním zápase o bronzové medaile soupeřkám podlehly.

Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 6, Růčková 4, Salčáková K. 4
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9, Stellnerová 9, Keslerová 5, Krouská 5
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 220

Oslavy v táboře Písku.

A zklamání na tváři Budayové.

Česká republika – o 5. místo

Most – Slavia 28:26 (13:17)

Souboj o pátou příčku, ve kterém se utkaly Slavia s Mostem, byl poměrně napínavý. Oba celky se střídaly ve vedení především ve druhém poločase. V tom prvním udržovaly vedení na své straně hlavně Pražanky, které si před přestávkou dokázaly vytvořit až čtyřbrankové vedení (13:17). Střelecky se vedlo hlavně Černé a Knedlíkové. Ve druhém poločase začaly Mostečanky tažené Kylarovou, Crhovou a Weisenbilderovou ztrátu stahovat a ve 43. minutě vyrovnaly na 22:22. Slávistky se sice ještě jednou ujaly vedení, které bylo tři minuty před koncem zápasu dvoubrankové (24:26), poslední minuty ale nezvládly a čtyři branky v řadě z dílny Kylarové s Beňuškovou znamenaly dnešní vítězství Mostu. V součtu branek z obou utkání nakonec ale lépe dopadly Pražanky, které vybojovaly po nepříliš vydařené sezóně v české soutěži pátou příčku.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 7, Martinková 5, Kylarová 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Černá 7, Knedlíková 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 395

Play-out – Česká republika

Jindřichův Hradec – Olomouc 19:23 po prodloužení (9:11, 18:18), série 0:3

Až do prodloužení dospělo dnešní měření sil mezi Jindřichohradečankami a Hanačkami z Olomouce. V první půli diváci moc branek neviděli, naopak sledovali, jak jejich domácí favoritky po celý první poločas dotahují až pětibrankovou ztrátu (3:8, 7:10). O stahovaní manka se starala především Krupicová a poločasové skóre čítalo 9:11. Ještě v úvodu druhé půle čtyřmi brankami v řadě Kubáčková s Uličnou navýšily náskok hostujícího týmu na 16:11. Pak ale přišel mohutný nástup domácích házenkářek, které úsek mezi 43. a 57. minutou vyhrály 7:1 a zdálo se, že vybojují jednobrankové vítězství. V tom jim ale zabránila proměněnou sedmičkou Kubáčková, která tak vyrovnala na 18:18 a muselo se prodlužovat. Prodloužení pak domácí házenkářky vůbec nezvládly. Prohrály ho 5:1, a tak se po výborném výkonu domácích ve druhé půli nepodařilo Jihočeškám natáhnout sérii a podlehly Olomouci 0:3 na zápasy.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 9/6, Bubeníková 3, Kohoutová 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6/2, Kubáčková 5, Fabíková 4
Sedmimetrové hody: 7/6 – 6/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 130

Play-off – Slovensko – finále

Michalovce – Šala 34:25 (13:13), série 1:0

Házenkářky Iuventy začaly finálovou sérii o mistra Slovenska proti Šale až trochu nečekaně vysokým vítězstvím 34:25. Už úvod utkání se lépe vydařil házenkářkám Michalovců, které si rychle vybudovaly čtyřbrankový náskok 6:2. V posledních deseti minutách před přestávkou se ale Šalanky dotáhly a do šaten se odcházelo za stavu 13:13. Vstup do druhé půle už ale zase patřil domácím házenkářkám, které opět po deseti minutách vedly 22:17. Svůj náskok postupně Východňárky navýšily, deset minut před koncem to bylo o osm (29:21). Trehubová s Wollingerovou a spol. se nakonec radovaly dokonce z devítibrankového vítězství a mohou oslavit první úspěšný krok vstříc obhajobě titulu.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 7/4,Wolingenová 6, Polláková 5, Szöllösiová 5
Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 9/3, Demajová 4, Bíziková 4
Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 1000

Slovensko – o 3. místo

Partizánske – Senec 26:18 (13:7), série 1:0

Výraznější náskok si začaly domácí házenkářky budovat v posledních deseti minutách prvního poločasu a před přestávkou narostlo jejich vedení do sedmibrankových rozměrů, o přestávce svítilo na ukazateli 13:7. Ještě v počátku druhé půle vysokou ztrátu hostující házenkářky korigovaly na 15:12, pak ale pěti brankami v řadě využily domácí házenkářky dvojnásobnou přesilovku a odskočily soupeřkám na rozdíl osmi gólů 20:12. Senečanky ještě vzdorovaly, ale nepodařila se jim ani kosmetická úprava skóre.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Z. Janšáková 6/2, Kertészová 5, Michnová 4, Šáteková 4
Nejlepší střelkyně Sence: Neštická 7, Kodajová 4, Kupkovičová 2, Rychtáreková 2, Štetáková 2
Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/0, vyloučení: 2 - 8, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 300

Štěrbová dnes nedokázala proměnit ani jednu branku.