13.5.2012 otevřeno: 1679 x

Jedenáctibrankovým vítězstvím srovnaly Veselanky finálovou sérii

Po včerejší těsné porážce vyrovnaly Panenky z Veselí finálovou sérii vysokým vítězstvím nad Porubou o jedenáct branek. To Michalovce mají na kontě už druhé vítězství v souboji o slovenský mistrovský titul. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Play-off – Česká republika - finále

Veselí n. M. – Poruba 27:16 (15:9), série 1:1

Po včerejší těsné porážce nenechaly Panenky z Veselí nic náhodě a svým nástupem Porubanky zaskočily. Po deseti minutách vedly 6:2, o dalších deset minut později 10:4. Pálily hlavně Drotárová se Súkenníkovou, odpovídat se snažila Mrózsková s Hrbkovou, šesti brankovou ztrátu Poruby ale ne a ne stáhnout. I návrat ze šaten vyšel lépe domácím házenkářkám, které se tak skvěle odčinily čtyřem stovkám diváků za nezdařený včerejší zápas. Třetí čtvrtinu zápasu Veselanky vyhrály 8:3 a jejich vedení se tak vyšplhalo na jedenáct gólů. Ve 46. minutě se Porubanky vzpamatovaly, pomohl jim k tomu i time-out trenéra Beňadika a čtyřmi brankami v řadě korigovaly na 16:23. Zásadněji se však nedokázala chytnout žádná ze zkušených ostravských střelkyň – jediná Chrenková se dokázala ve druhém poločase trefit víckrát než jednou. V posledních pěti minutách zase uchopily otěže utkání do rukou domácí házenkářky a dalšími čtyřmi brankami zase navýšily svůj náskok. Tři z nich měla na svědomí Rajnohová a uzavřela tak skóre druhého finálového zápasu na 27:16.

Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 7, Fleková 5, Súkenníková 4, Tomečková 4/2, Drotárová 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 4/1, Mrózková 4, Chrenková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 400

Tentokrát na lavičce Veselí převládaly veselé emoce.

A radost panovala mezi Veselankami i po zápase.

Play-off – Slovensko – finále

Michalovce – Šala 33:23 (14:11), série 2:0

Po včerejším vítězství o devět branek zvítězily ve druhém finálovém utkání Michalovce o deset. Šalanky udržely s Východňárkami krok jen do 13. minuty a stavu 6:5. Potom začaly házenkářky Michalovců navyšovat své vedení a jejich náskok byl v prvním poločase až pětibrankový. V úvodu druhé půle Šalanky korigovaly na rozdíl dvou gólů, pak však domácí vedené Trehubovou a Szöllösiovou začaly zase budovat svůj náskok. Ve 46. minutě to bylo o pět (22:17). Poslední čtvrtina už byla zcela v režii hráček Michalovců, které v závěru utkání navýšily rozdíl na deset branek a na své konto si tak připsaly druhé finálové vítězství. Příští týden budou mít Šalanky výhodu domácího prostředí a uvidíme, zda ji dokážou využít ke zdramatizování finálové série.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 6, Trehubová 6/2, Polláková 5
Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 6/2, Demajová 4, Vidiečanová 3, Trochtová 3/1
Sedmimetrové hody: 3/2 – 8/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Play-off - Slovensko - o 3. místo

Senec – Partizánske 25:23 (13:9)

V play-off Slovenska o třetí příčku zatím platilo můj dům – můj hrad. Po včerejším vítězství Partizánského dnes zabodoval Senec. Domácím házenkářkám se vydařila už první polovina utkání – ve 22. minutě vedly Senečanky o šest branek 11:5 a do poločasu se Partizánskemu podařila jen korekce na rozdíl čtyř gólů. Při chuti byly střelkyně Kodajová se Štetákovou, ve druhé půli se ale rozstřílela hostující házenkářka Michnová a bylo především její zásluhou, že v závěru utkání skorigovaly hráčky hostujícího celku nepříznivou ztrátu na konečný dvoubrankový rozdíl. I tak je ale stav série vyrovnaný 1:1.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9/2, Štetáková 7, Neštická 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 8/4, Janšáková Z. 5/1, Kertézsová 4
Sedmimetrové hod: 2/2, vyloučení: 3 (přímá ČK Hubertová) – 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 100