19.5.2012 otevřeno: 1686 x

Házenkářky Michalovců slaví slovenský titul, Písek má český bronz

Naopak Veselí si sen o oslavě titulu v Porubě nesplní. V ostravské hale dnes utrpělo druhou porážku ve finálovém play-off a k titulu tak mají zase o krok blíž Porubanky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – Česká republika - finále

Poruba – Veselí n. M. 34:23 (15:10), série 2:1

Série o titul českého mistra bude ještě napínavá, po dnešním večeru má však ke zlatým medailím nakročeno lépe ostravský celek. Poruba si hned v úvodu vybudovala náskok, v 8. minutě vedla 6:2 a v průběhu prvního poločasu si vedení udržovala. Veselí si vybíralo lepší i slabší okamžiky, ale produkovalo i poměrně dost nepřesností a technických chyb a problémy mu dělala i koncentrovaná obrana soupeřek. Porubanky navíc i díky rychlým útokům zvyšovaly svůj náskok a v dobrém světle se předvedla i brankářka Doláková. I po změně stran měly hru pod kontrolou domácí házenkářky a ve 37. minutě vedly už o devět gólů (21:12), o pět minut později to bylo už o jedenáct branek 25:14. Asi desetibrankové vedení si udržovala Poruba vedená trojicí Tóthová, Chrenková a Mrózková až do konce utkání a ve třetím finálovém zápase si připsala druhé vítězství. Pokud bude ve stejném tempu pokračovat i zítra, můžou se Ostravanky už po zítřejším zápase radovat z mistrovského titulu.

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 8, Chrenková 7, Mrózková 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 6, Fleková 4, Drotárová 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4, vyloučení: 7 - 2, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 230

WHIL – Česká republika – o 3. místo

Písek – Zlín 34:32 (19:15), série 2:0, vítězství Písku

V písecké obloukovce už dnes teklo šampaňské proudem a bronzovými medailemi ověnčené domácí házenkářky oslavují třetí místo v české části soutěže, zatímco na Zlíňanky zbyla po slibné sezóně jen nepopulární bramborová medaile. Prvních dvacet minut přitom bylo vyrovnaných a celky se střídaly ve vedení. V poslední desetiminutovce první půle ale domácí házenkářky šláply na plyn a o přestávce to tak bylo o čtyři branky 19:15. Po návratu ze šaten hostující házenkářky ztrátu rychle smazaly a Písečanky vedly jen o branku (20:19). Ve 48. minutě už ale zase měly náskok čtyř gólů. Střelecky se v posledním zápase sezóny předvedla hlavně Luzumová, na druhé straně odpovídala ve druhé půli zejména Poznarová. Nic ale nebylo rozhodnuto a tři minuty před koncem to zase bylo o jediný gól. Nervózní závěr ale lépe zvládly domácí hráčky a radují se z vítězství ve dvojzápase o třetí místo.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 11/3, Vyhnalová 5, Krouská 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 8/1, Poznarová 7/3, Růčková 3, Štěrbová 3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 150

Oslavy v Písku

Písečanky byly na oslavy dobře připravené.

WHIL – Slovensko - finále

Šaľa – Michalovce 21:30 (8:14), série 0:3, vítězství Michalovců

V nejkratším možném čase, po třech utkáních, obhájily Michylovečanky loňský mistrovský titul. Zemplíňanky tak svému trenérovi Jánovi Packovi v předstihu věnovaly k jeho šedesátinám dárek v podobě jeho již pátého slovenského titulu. Naopak domácí trenér Lukačín se loučí se Šalou stříbrnými medailemi. Šalanky tak po dnešku nedokázaly zdramatizovat souboj o jejich případně již desátý klubový titul. Třetí finálový zápas začala lépe Iuventa, která se ujala vedení 2:0 a dobrou hrou v obraně tupila ofenzívu domácích házenkářek. Ty poprvé skórovaly až v 7. minutě, ale hned pak zabojovaly a šňůrou tří branek překlopily vedení na svou stranu (4:3). Následnou přesilovku ale nezvládly a hostující házenkářky otočily na 8:5. Do tempa Šalanky nedostal ani time out trenéra Lukačína, neproměňovaly šance, nemířily přesně a do šaten si odnášely domácí házenkářky skóre 8:14. I v druhé půli kontrolovaly hru Michalovečanky. Domácí sice snížily na 13:17 ve 39. minutě, víc se ale k soupeřkám nedokázaly přiblížit, nepřekonatelným blokem pro ně byla i brankářka Kudročová. Ani další oddechový čas domácí házenkářky nenabudil a Michalovce v poklidu dovedly třetí finálové utkání k vítěznému konci a obhájily tak mistrovský titul.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 6, Vidiečanová 3, S. Szarková 3/1
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 7/3, Szöllösiová 6, Geričová 5,
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Hanáko, Novák, diváků: 500

WHIL – Slovensko – o 3. místo

Partizanske – Senec 30:19 (10:8)

Ve vyrovnané sérii je o jedno vítězství blíž k úspěchu v podobě bronzové medaile Partizánske. To dnes přejelo Senečanky rozdílem jedenácti gólů. Začátek utkání musel být odložen, protože v hale vrcholily souboje karate, hned od úvodního hvizdu ale kráčely za důležitým vítězstvím odhodlaně domácí házenkářky. V 16. minutě vedly 6:2, ve 23. minutě 8:4. Pak však do útoku zavelela Kodajová a před přestávkou Senečanky korigovaly skóre na dvoubrankový rozdíl. Ve druhém poločase se pak strhla branková smršť, sypala se však především do sítě hostek. Ty úsek utkání mezi 35. a 46. minutou prohrály 8:0 a bylo rozhodnuto. Za stavu, kdy domácí hráčky vedly o dvanáct branek (23:11) už se utkání jen dohrávalo a stav série o třetí místo na Slovensku je tak 2:1 pro Partizánske.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košíková 10/3, Šateková 5, Kertézsová 4
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9/3, Neštická 5, Kupkovičová 2
Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/3, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 200

Přehled dosavadních mistryň Slovenska (od samostatnosti v sezóně 1993/1994)
1993/94: Jaspol Partizánske
1994/95: Slovan Duslo Šaľa
1995/96: Slovan Duslo Šaľa
1996/97: Slovan Duslo Šaľa
1997/98: Slovan Duslo Šaľa
1998/99: HC SCP B. Bystrica
1999/00: Slovan Duslo Šaľa
2000/01: Slovan Duslo Šaľa