20.5.2012 otevřeno: 5129 x

Veselí titul neobhájilo, slaví Poruba!

Poruba to s cíli, s nimiž vstupovala do sezóny, myslela absolutně vážně a dokázala je i naplnit. A to víc, než dobře! V prodloužení vybojovala nad Veselím třetí vítězství a slaví titul mistryň České republiky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - Česká republika - play-off - finále

Poruba – Veselí n. M. 25:24 po prodloužení (11:12, 20:20), série 3:1

Co lepšího si můžou fanoušci ženské házené přát než nabitý boj a krásnou házenou v bitvě o český mistrovský titul. Poruba vstupovala do dnešního zápasu s vědomím, že dnešní vítězství by bylo tím třetím a tudíž rozhodujícím a po skončení utkání by si Ostravanky na krk mohly zavěsit zlaté medaile. Veselanky se ale nevzdávaly a chtěly ještě vrátit sérii domů. V zápase dominovaly obrany a skvělé brankářky obou celků Doláková s velezkušenou Černou tahaly z rukávu jedno eso za druhým. První poločas vyšel o trochu lépe Panenkám. Skóre se sice přelévalo ze strany na stranu, ale zatím co Poruba vedla maximálně o gól, Veselanky si vybudovaly až tříbrankové náskok. Druhý poločas byl pak ještě vyrovnanější. Ani jeden celek neměl větší náskok než jednu branku. Obrany ale pracovaly na plné obrátky, a tak v základním hracím čase viděli diváci na každé straně shodně pouhých dvacet branek. Dramatické utkání tak směřovalo do prodloužení. Tady našly v posledním souboji sezóny více sil domácí Ostravanky. Za prvních osm minut prodloužení skórovaly Panenky jen jedinkrát, naopak Poruba skórovala pětkrát, a tak to bylo v 68. minutě 25:21. V posledních minutách se ještě hostující házenkářky dokázaly vyhecovat a dotáhly se na rozdíl jediného gólu, další prodloužení už si ale házenkářky z Veselí nevynutily. Podlehly v Porubě o jediný gól. Titul mistra patří ambicióznímu týmu plnému zvučných jmen zkušených házenkářek – Porubě.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 5, Hrbková a Vítková 4
Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7, Drotárová 6, Rajnohová 5

Přehled mistrů minulých let zde

V Porubě to bylo napínavé a do posledních minut.  Nervy si užila na lavičce i brankářka Poruby Roháčková.

Po skončení prodloužení se porubský celek změnil v hromadu radosti.

Foto Alex Wipf

WHIL – Slovensko – o 3. místo

Senec – Partizánske 17:21 (6:10), série 1:3

I na Slovensku dnes Partizánske rozhodlo o ukončení sezóny nejvyšší ženské soutěže. Před více než slabou diváckou kulisou bojovaly Senečanky o prodloužení play-off a naději na bronzové medaile, hostující házenkářky ale dávaly od začátku najevo, že hodlají s medailemi odcestovat domů již dnes. V 10. minutě vedly 5:1, o poločase 10:6. Ani ve druhé půli se domácím nedařilo lépe. Nejvíckrát skórovala Kodajová, avšak téměř výhradně ze sedmimetrových hodů, střelecky podpořit ji dokázaly jen Štetáková s Tučnovičovou. Ve 48. minutě vedly hostující házenkářky osmibrankovým rozdílem. Šateková s Michnovou tak v poklidu dovedly utkání k vítěznému konci a zakončily tak letošní sezónu na třetím místě.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 6/3, Štetáková 4, Tučnovičová 3
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Šateková 7, Michnová 3, Košíková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 20

Zatím co Vítková přebrala od Stanislava Svobody pohár pro mistra ČR...

Chmelařová mohla pozvednout za Veselí pohár pro vítěze základní části WHIL.