1.9.2012 otevřeno: 1871 x

Soutěž WHIL se rozeběhla - překvapení se nekonalo

Interligovou soutěž odstartovaly první dva zápasy s poměrně jednozačným průběhem. Veselí rozstřílelo domácí Písek a Olomouc podlehla "venku" Zlínu. Černí andělé z Mostu vydolovali cenné dva body na Slavii a týmy Partizánského a Michalovců jednoznačně potvrdili roli favoritů.

WHIL - 1. kolo

Písek – Veselí n. M. 15:28 (7:12)

Hodně otazníků bylo před tímto utkáním. Dokáže radikálně obněněný tým domácích navázat na loňskou úspěšnou sezonu? Bude Veselí ještě silnější než vloni?
Písek držel skore s favoritem jen do 5. minuty a stavu 2:2. Potom odskočily hostující hráčky díky Chmelařové na 4:2 a vedení už jen navyšovaly. Aktivní byla především nová posila ze Zlína Štěrbová a právě jmenovaná Chmelařová, která 5 minut před poločasem ze sedmičky navyšovala na 12:6. Domácím nelze upřít bojovnost, hodně aktivní byla především Kutlvašrová, v brance se překonávala Brožová, na jihomoravanky to však nestačilo. Ve druhé půli se poraz hry nikterak nezměnil. Písečanky bojovaly, ale branky dávaly častěji hráčky Brittermu ( rozstřílela se především reprezentantka Salčáková – další posila ze Zlína), a tak byl nakonec rozdíl ve skore třináctibrankový.

Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 5, Malá 4, Kutlvašrová 2, Dviřáková 2
Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 8/4, Štěrbová 7, Chmelařová 4
Sedmimetrové hody:1 - 4 vyloučení: 3 – 3 , rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 250

Zlín – Olomouc 27:22 (17:12)

I ve Zlíně byli zvědavi jak si domácí výrazně omlazený tým poradí s rivalem z Hané. Hráčky z města obuvi vsadily na obranu, a tak to bylo v 5.minutě 4:0 a již v 11.minutě si bral trenér hostujících hráček time-out. To už ale měla na svém kontě 3 vstřelené branky Šviráková a když dosáhla v 19. minutě hattricku i Novotná a zvýšila na 12:6, vystřídala v brance Olomouce reprezentantku Raníkovou Rašková. Ani to však k obratu ve skore nevedlo a do šaten se šlo za stavu 17:12. Domácí hráčky ve druhém poločase žádné drama nepřipustily. Několikrát sice umožnily Olomouc stáhnou na rozdíl čtyř branek, ale samy již vedly i o osm ( 22:14). Nakonec skončila druhá půle 10:10 a poločasový rozdíl pěti branek svítil na ukazateli skore i po závěrečném hvizdu.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 6/1, pospíšilová5, Brzósková 4, Šviráková 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Smékalová 4/1, Begre Selassie 4, Růžičková 3/1, Šteffanová 3
Sedmimetrové hody: 2 - 2 vyloučení: 1 – 2 , rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 380

Jindřichův Hradec – Partizánske 18:29 (4:13)

Až v 16. minutě první půle se podařilo domácím vstřelit první branku. Bylo to ze sedmičky za stavu 0:7. Do té doby to bylo se střelbou domácích hráček trystní a fukcionáři asi ukrývali před trenérem ručník, aby neskončil „ v ringu“. Ale ani pak se obraz hry příliš nezměnil. Hostující hráčky s přehledem navyšovaly skore a domácí se trápily. Ze šaten se vrátily Hradečanky s odhodláním vyrovnat hru a korigovat. Přiliš se jim to nedařilo. Střelkyně s Partizánskeho Michnová a Šáteková postupně navýšily až na rozdíl 13 branek (49.min. 11:24), pak ale v koncentraci polevily a umožnily
domácím hráčkám korigovat na přijatelných mínus 9 branek.

Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 5, Kyriushyna 5, Horečková 2, Markesová 2
Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 7, Szökeová 3, Šáteková 3
Sedmimetrové hody: 4/5 – 7/8 vyloučení: 6 – 1 , rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 220

Slavia Praha – Baník Most 27:30 (16:10)

Na Most by si po prvním poločasu, kdy prohrával o šest branek, vsadil asi málokdo. Klubu ze severu Čech však stačilo necelých jedenáct minut druhé půle na to, aby srovnal. Otřesené domácí hráčky dokázaly držet krok s rozjetým soupeřem jen do poslední desetiminutovky, kdy už "černí andělé" naprosto dominovali. Druhou půli Mostečanky vyhrály 20:11 a odvážejí si tak z Prahy dva body. K neudržení byla ve druhé půli především reprezentantka Martínková, střelkyně devíti branek. Trenér Poloz tak slaví v premiéře v ambiciosním klubu cenné vítězství.

Nitra - Michalovce 20:39 (11:18)

Hráčky Iuventy i v pozměněné sestavě ukázaly, že nemají ani v letošním ročníku jiné než nejvyšší cíle. Loni poslední celek tabulky WHIL doslova přejely a jen pár sekund chybělo k dosažení kýžené čtyřicítky. Když odcházely domácí hráčky o poločasu do šaten v sedmibrankové ztrátě, vypadaly nespokojeně. Druhá půle - to byla smršť rychlých útoků a nekompromisních střel. Z tohoto pohledu byl výsledek poločasu spíše lichotivý.

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 5/3, Šimáková 4, Königová 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 7, Szöllösiová 6, Vinyuková 5
Sedmimetrové hody: 4/5 – 2/2 vyloučení: 2 – 1 , rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 100

Šala – Senec 29:25 (13:12)

Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 8, Porubská 5/3, Súkenníková 5/1
Nejlepší střelkyně Senec: Polláková 10, Weibelová 4, Tučnovičová 4
Sedmimetrové hody: 4/6 – 4/4 vyloučení: 5 – 7, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 500