8.9.2012 otevřeno: 1446 x

Michalovce sbírají body jako na běžícím páse, Nitra a Písek se trápí

Michalovce si už předehrály i utkání třetího kola a zatím jsou více než suverénním účastníkem nejvyšší ženské soutěže. Naopak Nitra s Pískem sbírají jen vysoké porážky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 2. kolo

Jindřichův Hradec – Baník Most 21:28 (12:11)

Domácímu publiku se dnes poprvé představila nová posila jihočeského celku, Malťanka Stephanie Desjardins. Domácí házenkářky vlétly do zápasu s vervou, Severočešky se musely uchylovat k nepovoleným obranným zákrokům, a tak čtyři z pěti prvních branek Hradce padlo ze sedmiček. Úspěšnou exekutorkou byla domácí střelecká opora Krupicová a v 8. minutě to tak bylo 5:0. Přibližně pětibrankový náskok si házenkářky Hradce dlouho udržovaly, soupeřkám se podařilo přiblížit až v úplném závěru poločasu. Ve druhé půli se rozstřílela Martínková v dresu Andělů a spolu s Weisenbilderovou dosáhly toho, že se ve 38. minutě Most poprvé ujal vedení (15:16). Pak už svůj náskok Mostečanky jenom navyšovaly a zkušený trenér Poloz dokormidloval utkání do vítězného konce pro hostující tým.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 5/5, Kohoutová 3, Zbožínková 3, Markesová 3
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Weisenbilderová 5
Sedmimetrové hody: 8/7 - 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Vaník, Točík, diváků: 190

Partizánske – Nitra 30:23 (14:10)

Ani do nového ročníku nevykročila Nitra s veselou. Po prvních patnácti minutách prohrávaly Nitranky v Partizánském čtyřbrankovým rozdílem 7:3 a manko se jim nedařilo stahovat. Střelecky při chuti byla v dresu domácích Košíková, sekundovaly jí Hodošková s Kertézsovou. Na druhé straně sice mohutně odpovídala Vargová se Sýkorovou, i tak ale domácí házenkářky vedly po šesti minutách druhé půle vysoko 18:10. V Posledních deseti minutách utkání sice Lenčéšová třemi brankami v řadě korigovala, na víc než kosmetickou úpravu skóre to ale nestačilo, a tak si po vysoké porážce inkasované v prvním kole od Michalovců připsaly Nitranky na konto další prohru, tentokrát sedmibrankovou.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 7, Hodošková 4, Minárčiková 4, Kertészová 4, Z. Janšáková 4/2
Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 7, J. Vargová 7/2, Lenčéšová 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: Cibere, Klus, diváků: 250

Michalovce – Zlín 30:18 (12:10)

V minulém kole naložily Michalovce Nitrankám, dnes jim padl za oběť odchody zdecimovaný Zlín. V prvních třiceti minutách dokázaly Zlíňanky držet s domácími házenkářkami krok. Byla to zásluha koncentrované obrany, střelecky se na tom podílela především Šviráková s Budayovou. Ve druhém poločase už ale domácí hráčky ovládly palubovku a nepustily Zlíňanky ke slovu. Branku hostujícího celku ostřelovaly především Kovalíčková, Szöllösiová a Gerič, při sedmičkách byla neomylná Trehubová. Po 40. minutách hry vedly Michalovečanky o osm branek, pět minut před koncem už o deset a kulatou třicátou brankou uzavřela skóre Bakhyrieva (30:18).

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 6/4, Bachirievová 4, Geričová 4, Szöllösiová 4, Kovaličková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Šviráková 5, Marčíková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 800

Hradilová v souboji s obranou Michalovců.

Foto Štefan Madaras

Olomouc – Písek 33:17 (14:7)

Písek se po odchodu klíčových hráček trápí. V prvním kole podlehl Veselí, v předehrávce 3. kola Michalovcům, dnes nestačil na Olomouc. Jihočešky nestačily na Olomoučanky od prvních minut. Pět minut před přestávkou prohrávaly už o sedm gólů 5:12. V týmu hostujících házenkářek se prosazovala jen Součková s Bubeníkovou, na straně Olomoučanek se střelba rozložila rovnoměrněji. Na začátku druhé půle navýšily Hanačky pěti rychlými brankami svůj náskok na dvanáct gólů 20:8, Písku se sice rozstřílela Kutlvašrová, ale rozhodnuté utkání se už jen dohrávalo.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6, Gebre Selassie 5, Kubáčková 4/2, Šteffanová 4, Dostálová 4, Kubáčková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 5, Součková 4, Kutlvašrová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Kondělka D., Kondělka A., diváků: 150

Momentka z utkání Olomouc - Písek.

Foto Alex Wipf

Poruba – Šaľa 31:28 (11:15)

Utkání mezi Porubou a Šaľou bylo dneska jako na houpačce. Porubě se nevydařil vstup do letošního ročníku na jedničku. V prvním poločase byly lepší Šalanky, vedly dokonce sedmibrankovým rozdílem, o poločasové přestávce svítilo na ukazateli skóre 11:15 pro Šaľu. Po změně stran se dostaly do tempa házenkářky z Ostravy. O přestávce po důkladné poradě otočily skóre a odskočily na rozdíl pěti gólů. Skórovala hlavně letní posila Poruby Poznarová, sekundovala jí Tóthová. Zdaleka nic ale nebylo rozhodnuto! Hostující házenkářky ještě vyrovnaly na 26:26. Porubanky se v závěru opět chopily otěží utkání a nakonec dovedly utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Poruby: Poznarová 10, A. Tóthová 5, Hrbková 5
Nejlepší střelkyně Šaľy: Bérešová 7, Súkenníková 5, Porubská 4
Sedmimetrové hody: 3/0 – 2/2, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 220

Gebre Selassie nastřílela během první půle pět branek, ve druhé třicetiminutovce už mohla jen odpočívat.