22.9.2012 otevřeno: 1418 x

Házenkářky Jindřichova Hradce mají první body, Poruba padla na Slavii

Dvě utkání skončila nejtěsnějším možným rozdílem. Z bodů se radovaly Slavistky a házenkářky Jindřichova Hradce. Utkání mezi Veselím a Olomoucí pak bylo mnohem jednoznačnější záležitostí. Panenky zvítězily rozdílem dvanácti gólů.

WHIL – 3. kolo

Veselí n. M. – Olomouc 31:19 (13:9)

Veselanky se hned v úvodu ujaly taktovky zápasu. Po patnácti minutách hry ale Olomoučanky srovnaly krok a přetahovaná o minimální náskok pak trvala téměř do konce poločasu. Tři minuty před přestávkou však Panenky zatopily pod kotlem a soupeřkám zásluhou Chmelařové, Flekové a Štěrbové odskočily na poločasový čtyřbrankový rozdíl. Z této brankové smršti už se mladé Hanačky nevzpamatovaly. Veselanky si ve druhé půli dělaly prakticky, co chtěly. Na začátku poslední patnáctiminutovky zápasu vedly už rozdílem deseti gólů a pak už nebylo v silách hostujícího celku zápas zdramatizovat.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 10, Štěrbová 5, Kočí 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5, Gebre Selasieová 3/3, Smékalová 3/1
Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/5, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 300

Jindřichův Hradec – Senec 20:19 (9:10)

Před sobotním utkáním neměl ani jeden ze soupeřů na svém kontě ani jediný bod. Na jeho konci ze z vymazání nuly na svém řádku tabulky radovaly domácí házenkářky z Hradce. Od začátku utkání byly Jihočešky o krok před Slovenkami. Vedení na svou stranu přetáhly Senečanky až několik minut před koncem poločasu, kdy odskočily Hradečankám na rozdíl dvou branek (8:10). Potom ale jakoby se Jihočešky nemohly dostat zpět do tempa. Po pěti minutách hry ve druhé půli prohrávaly o čtyři branky 9:13! Smazat minimálně tříbrankovou ztrátu se domácím házenkářkám podařilo až sedm minut před koncem, kdy Matoušková ze sedmičky vyrovnala. Potom už to bylo kdo z koho. Rozhodující branku nakonec vsítila házenkářka v dresu Jindřichova Hradce Krupicová.

Nejlepší střelkyně Hradce: Matoušková 7/4, Krupicová 6, Eliášová 4
Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 6/1, Kochanová 3, Weibelová 3, Vasilenková 3
Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hájek, Brůna, diváků: 215

Slavia – Poruba 34:33 (18:14)

Pro některé fanoušky ženské házené může být trochu překvapením, že porubský celek plný skvělých kanonýrek v Praze padl. Výkon Slavistek však byl dnes poměrně přesvědčivý a body vybojoval celek, který byl v dnešním zápase skutečně lepší. První poločas se nesl v útočném duchu. Už úvod zápasu patřil sešívaným, rychle si vybudovaly tříbrankový náskok. Po zranění levé spojky domácích Kutlvašrové se Ostravankám podařilo vyrovnat. Ke konci poločasu Slavia znovu nasadila, dobře mířily hlavně Černá s Jačkovou, a domácí hráčky tak odešly do šaten se čtyřbrankovým náskokem. V úvodu druhé půle navýšily svůj náskok až na šest branek. Stejně jako při prvním domácím utkání před třemi týdny ale o toto vedení Slavia přišla zásluhou ostrostřelkyň Tóthové, Chrenkové a Uhrákové a závěr tak byl znovu dramatický. Vyšel ale opět lépe Pražankám a ty se proto radují z nejtěsnějšího možného vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 13/2, Pokorná 5, Jačková 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 9, Uhráková 8, Chrenková 7
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 90