23.9.2012 otevřeno: 1289 x

Mostečanky jsou i nadále stoprocentní

Mostečanky zatím neztratily ani bod, v Nitře to ale měly trochu nahnuté. Zlín pak doma po vyrovnaném prvním poločase podlehl Partizánskemu.

WHIL – 3. kolo

Zlín – Partizánské 27:32 (12:14)

Úvod utkání domácím docela vyšel, o slibný náskok (6:2) se ale připravily hned v prvním poločase řadou nepřesností a chyb, které slovenský celek dokázal využít. O přestávce už proto Zlíňanky ztrácely na soupeřky dvě branky (12:14). Na začátku druhého poločasu se domácí házenkářky dlouho nedokázaly prosadit, ve 37. minutě prohrávaly zásluhou Kertézsové už o sedm gólů 12:19. Tuto ztrátu už korigovaly jen těžko, Michnová i Minarčíková byly střelecky při chuti. Nejvíce se soupeřkám Zlíňanky přiblížily na pětibrankový rozdíl (20:25). Partizánské si tak ze Zlína odváží celé dva body za vítězství 27:32.

Nejlepší střelkyně Zlína: Šviráková 6, Marčíková 4
Nejlepší střelkyně Partizánského: Kertészová 10, Michnová 7, Minarčíková 7
sedmimetrové hody: 4/1 - 3/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 180

Nitra – Most 26:27 (15:15)

Černí andělé, ačkoliv jeli do Nitry v roli favorita, měli na mále. Hrstka diváků sledovaly zajímavý zápas se šťastným koncem pro český celek. Mostečanky o svém vítězství rozhodly v poslední minutě zápasu. Vyrovnat sice mohla spolu se závěrečným hvizdem domácí házenkářka Šimáková, ale brankářka Bezpalcová byla proti. Mladý tým Nitry se ale i tak předvedl svým fanouškům v poměrně sympatickém výkonu a za předvedenou hru by si i bod zasloužil. Rozhodla ale větší rozvaha a zkušenost na straně Mostečanek. Severočešky lépe zvládly nervy ve vypjatém závěru. Nitra tak stále čeká na své letošní první vítězství, naopak Mostečanky zatím nepoznaly hořkost porážky.

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 7/3, Königová 6, Lečéšová 3/1, Danišová 3, Šimáková 3, Sýkorová 3
Nejlepší střelkyně Mostu: Weisenbilderová 8/1, Martinková 6, Janoušková 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1, vyloučení: 5 – 7, rozhodčí: Klimko, Klus, diváků: 80