26.9.2012 otevřeno: 1156 x

Porubanky odčinily pražské zaváhání

V předehrávce šestého kola zavítaly po změně pořadatelství házenkářky Poruby do Zlína. Tady už na rozdíl od víkendového utkání proti Slavii zabodovaly.

WHIL – 6. kolo, předehrávka

Zlín – Poruba 25:31 (12:15)

Proti Zlínu už Porubanky nezaváhaly. Vytrestány porážkou z víkendového kola inkasovanou v Praze bojovaly od začátku utkání o plný bodový zisk. Na začátku utkání byly sice aktivnější Zlíňanky, v desáté minutě ale převzaly otěže utkání házenkářky Poruby a začaly diktovat tempo. Krátce před přestávkou se Zlín dotáhl ještě na rozdíl gólu, do šaten si ale opět odnášely tříbrankový náskok hráčky z Ostravy. Ve druhé půli už Poruba svůj náskok jen navyšovala. V 50. minutě dělilo týmy sedm branek. Zlíňanky tažené Brzóskovou sice bojovaly, nebylo však v jejich silách manko výrazněji zkorigovat. Poruba zvítězila ve Zlíně o šest branek.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 6, Budayová 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7, Uhráková 6, A. Tóthová 4, Chrenková 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 190