28.9.2012 otevřeno: 1770 x

Poruba porazila Jindřichův Hradec rozdílem třídy

Sváteční podvečer se ve čtyřech slovenských a dvou českých interligových městech nesl v házenkářském duchu. Ve šlágru kola se Michalovce a Veselí o body podělily. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 4. kolo

Michalovce – Veselí n. M. 25:25(14:13)

Český a slovenský suverén uplynulé sezóny na sebe narazili ve čtvrtém kole nejvyšší ženské soutěže. Domácí házenkářky se stále držely o krok před soupeřkami. Do vedení pustily Veselanky v prvním poločase jen na dvě minuty mezi 18. a 20. minutou. Podruhé se Panenky ujaly vedení na začátku poslední čtvrtiny zápasu, Michalovce se ale zase rychle dotáhly a přetahovaná pokračovala. Střelecky byl zápas soubojem Salčákové a Chmelařové proti Trehubové s Tobiášovou. Obě družstva se nakonec o body podělila, ani jeden ze soupeřů si za celý zápas nedokázal vytvořit rozhodující náskok.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 9/4, Tobiášová 6, Gerič 2, Hollá 2, Snopová 2
Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 8/2, Chmelařová 5, Fleková 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 800

Most – Zlín 34:22 (18:9)

Mostečanky udělaly ze svého prvního domácího zápasu jasnou záležitost. Od začátku Severočešky utkání dominovaly. Zlíňanky jim navíc cestu za body příliš nekomplikovaly. Samy se často připravovaly o míč, Mostečanky navíc disciplinovaně bránily a o poločase tak vedly vysoko 18:9. Ani ve druhé půli se nedařilo Zlíňankám korigovat náskok domácích hráček. Deset minut před koncem prohrávaly už dvanáctibrankovým rozdílem (30:18). Stejným rozdílem utkání i skončilo.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 8, Beňušková 6, Mrkvičková 4, Weisenbilderová 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Nudni 4, Hradilová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 620

Šaľa - Slavia 28:23 (18:10)

Šalanky, podobně jako mostečtí Černí Andělé, nepustily soupeřky prakticky k ničemu. Od začátku držely otěže utkání pevně v rukou. Domácí házenkářky se ujaly vedení 4:0, v 15. minutě vedly už 12:3. Ve druhém poločase slovenské házenkářky trochu polevily. Slavistky se soupeřkám přiblížily v 50. minutě po sérii tří rychlých branek na čtyři branky rozdílu (22:18). Pak ale Šalanky opět zabraly a blíž k tělu si Slavistky už nepustily. Udržovaly si čtyřbrankový odstup a nakonec dovedly utkání i přes snahu Knedlíkové s Jačkovou k vítěznému konci.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 8, Szarková 7/1, Súkenníková 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 6/1, Jačková 5, K. Černá 3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 300

Partizánske – Písek 31:25 (19:14)

Pohlednější házenou dnes v Partizánskem předváděly házenkářky Písku. Jejich snaživý výkon jim však nezajistil ani zisk jediného bodu. Celé utkání se neslo v poměrně pomalém tempu a dvě stovky diváků sledovaly ne příliš atraktivní hru. Domácí házenkářky si ale hned v úvodu vybudovaly asi čtyřbrankový náskok. Ve 25. minutě to bylo už o osm, před přestávkou se ale Boorová s Bubeníkovou postaraly o korekci. Ve druhém poločase se hra nezlepšila, skóre ale měly Slovenky pod kontrolou a nakonec zvítězily rozdílem šesti gólů.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Šateková 8, Minarčíková 7, Michnová 5/1
Nejlepší střelkyně Písku: Kutlvašrová 9/4, Bubeníková 5, Dvořáková 4
Sedmimetrové hody: 6/3 – 6/4, vyloučení: 3 – 5 (přímá ČK Součková), rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 200

Poruba - Jindřichův Hradec 39:17 (23:9)

Absolutně jednoznačnou záležitostí bylo utkání mezi Porubou a Jindřichovým Hradcem. V tréninkovém tempu dovedla Poruba zápas k dvaadvacetibrankovému vítězství. Už první poločas skončil hrůzostrašně vypadajícím výsledkem 23:9. Tóthová s Adámkovou a Chrenkovou sypaly do sítě Jihočešek střelu za střelou. Ve druhém poločase mohl domácí trenér Beňadík zatočit sestavou a ještě jejich náskok narůstal. Prapor hostujícího celku pozvedala jen Eliášová.

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 8, Adámková 7, Chrenková 6
Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 8, Krupicová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2, vyloučení: 1 – 2 (přímá ČK Zbožínková), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 220

Senec - Nitra 27:23 (14:8)

Nelichotivou nulu na svém řádku tabulky WHIL jako první odmazaly Senečanky. Za čtyřbrankové vítězství nad Nitrou si připsaly dva body. Domácí házenkářky hrály disciplinovaně a i přes drobné chyby si hned v prvním poločase začaly budovat náskok. O přestávce už vedly o šest branek. Ani jedenáct branek z ruky Vargové nepomohlo Nitře k obratu a Senečanky dovedly utkání k vítěznému konci.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 6, Vasilenková 5/2, Palková 5
Nejlepší střelkyně Nitry: J. Vargová 11/3, Šimáková 3, Bujnochová 2
Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Budzák, Varga, diváků: 130