9.10.2012 otevřeno: 896 x

Poruba si zatrénovala proti Nitře, naložila jí čtyřicítku

Porubanky si před zápasem proti Astrachani zatrénovaly proti Nitře. Slovenky udržely krok jen do stavu 9:9, pak je Poruba přejela rozdílem třídy.

WHIL – 5. kolo, předehrávka

Poruba – Nitra 42:22 (19:11)

Hru kočky s myší připomínala dnešní předehrávka pátého kola v Porubě. Začátek zápasu byl vyrovnaný, Nitra se do stavu 9:9 držela. Pak se ale projevily jak větší zkušenosti, tak šířka a kvalita kádru ostravského celku a Porubanky začaly navyšovat svůj náskok. Ve 25. minutě to bylo o šest a poločas vyhrály Ostravanky rozdílem osmi branek. Ve 37. Minutě ale domácí házenkářky ukonejšeny vysokým náskokem ustaly v tlaku na soupeřky a trenér Beňadík hned ve 37. minutě bral oddechový čas, aby své svěřenkyně zkoncentroval. Pak už zase dobře secvičený porubský stroj začal fungovat na plné obrátky. Náskok Poruby utěšeně rostl. Chrenková, Tóthová, Hrbková a Selucká vybudovaly vysoké vedení domácích a domácí kouč točil sestavou. Nitranky už působily odevzdaně a v poslední čtvrtině už se utkání jen dohrávalo. Nakonec se Porubanky přehouply i přes čtyřicítku a vyprovodily tak Nitru domů s dvacetibrankovou náloží.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 7, Tóthová 6, Hrbková 5, Selucká 5
Nejlepší střelkyně Nitry: Šimáková 6, Sýkorová 5, Königová 3, Vargová 3/2
Sedmimetrové hody: 0/0 - 2/2, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kondělka, Králíček, diváků: 50