10.10.2012 otevřeno: 910 x

V předehrávce vysoká vítězství favoritů

Mistr z Michalovců a vicemistr z Veselí si na konto připsali další dva body za suverénní vítězství. O víkendu je čekají evropské poháry. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 5. Kolo, předehrávka

Olomouc – Michalovce 19:32 (11:14)

Podobný vývoj jako včerejší měření českého mistra z Poruby se slovenskou Nitrou mělo i dnešní utkání mezi slovenským mistrem, týmem Michalovců, a družstvem Olomouce. Ještě sedm minut před přestávkou se držely Hanačky soupeřkám na dostřel dvou branek, pak narostl náskok Východňárek na čtyři góly a domácí házenkářky až těsně před přestávkou korigovaly na poločasových 11:14. Ještě na začátku poslední čtvrtiny zápasu to vypadalo, že by olomoucké házenkářky mohly uhrát solidní výsledek, v závěru ale zcela odpadly a Michalovečanky už jenom navyšovaly své vedení. Deset minut před koncem vedly o sedm. V poslední pětiminutovce se Olomoučanky už vůbec neprosadily, a tak navzdory solidnímu výkonu po tři čtvrtiny hrací doby nakonec podlehly Michalovcům vysoko 19:32.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7, Růžičková 6
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 7, Wollingerová 5, Snopovová 5, Tregubovová 5
Sedmimetrové hody: 9/6 - 3/3, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Točík, Halada, diváků: 200

Veselí n. M. – Partizánské 29:23 (14:11)

Domácí házenkářky se velmi rychle ujaly vedení. Po deseti minutách vedly 6:2 a o dalších deset minut později byl náskok domácích sedmibrankový (12:5). Potom ale Panenky trochu polevily v tlaku na soupeřky a do šaten si tak házenkářky Partizánskeho odnášely jen tříbrankové manko. Ve 42. minutě bylo všechno jinak. Po čtyřbrankové sérii Veselanky o sedm branek. Dařilo se hlavně Chmelařové se Štěrbovou. Sedmibrankovou ztrátu už házenkářky z Partizánskeho nesmazaly. Veselské Panenky zvítězily 29:23.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 7, Salčáková 6, Štěrbová 6
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 8/4, Kertézsová 7, Šateková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300