13.10.2012 otevřeno: 923 x

V pohárovém měření úspěšnější Michalovce

Michalovce a Veselí, dva interligoví soupeři, se dnes netradičně poměřily v utkání evropského poháru. O krok blíže k postupu do třetího kola Poháru vítězů poháru má po dnešku slovenský celek. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Pohár vítězů poháru – 2. kolo

Iuventa Michalovce – HK Bitterm Veselí nad Moravou 30:22 (14:10)

Michalovce v dnešním utkání prolomily šňůru nepříznivých výsledků uhraných v utkání s Veselím. Sám trenér Veselí Pavol Jano si byl vědom toho, že Veselí do zápasu nevystupovalo jako favorit. Michalovce si dnešním poměrně vysokým osmibrankovým vítězstvím vytvořily velmi nadějnou pozici pro postup do třetího kola PVP, kde by se v případě úspěšného výsledku uhraného příští týden ve Veselí narazilo na tým z Rostova nad Donem.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, vedly většinou domácí házenkářky i když minimálním rozdílem. Na konci první čtvrtiny zápasu přišla čtyřbranková série Michalovců, které záhy vedly vysoko 12:6. Těsně před přestávkou Veselanky korigovaly, ale poslední slovo měla domácí Bachirieva, která upravila na poločasových 14:10. Hned po změně stran se domácí ujaly diktátu utkání a vybudovaly si šestibrankový náskok. Ten udržovaly až do 42. minuty. Pak během pěti minut hráčky českého družstva stáhly své manko na pouhé dvě branky a utkání spělo k dramatickému závěru (16:18). Východňárky se ale dokázaly rychle vzpamatovat a závěr utkání zvládly. Zvýšily své vedení opět na pět branek a unavené Veselí už nedokázalo odpovědět. Svému soupeři nakonec Panenky podlehly osmibrankovým rozdílem, když Salčáková proměněnou sedmičkou upravila v úplném závěru zápasu na konečných 22:30.

FOTOGALERIE zde

Trenér Veselí Pavol Jano: "V útoku jsme byli málo koncentrovaní. To zvládl soupeř lépe a podepsalo se to na výsledku V sedmnácté minutě druhého poločasu to bylo jenom o dvě branky, potom jsme hráli v oslabení a prohráli jsme 3:0. Tam se zápas zlomil, už jsme neměli síly na to, abychom zkorigovali výsledek. Máme užší kádr než Michalovce a na závěr už nám nezbyly síly na dotahování. Jinak bylo utkání poměrně vyrovnané. Je to ale pohárové utkání. Stejně jako jsme my prohráli v Michalovcích o osm, mohou oni prohrát u nás stejně vysoko. Naše šance se sice trochu snížily, ale věříme, že naši skvělí fanoušci budou osmým hráčem na hřišti a pomohou nám uhrát dobrý  výsledek".

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 10/4, Wollingerová 4, Szöllösiová 4, Snopovová 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 6/2, Fleková 4, Chmelařová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Mažeika, Gatelis, diváků: 1200