13.10.2012 otevřeno: 1262 x

Vysoká vítězství Mostu a Šaľy, drama se konalo jen ve Zlíně

V sobotu večer bylo třemi zápasy dohráno páté kolo nejvyšší ženské soutěže. Body posbíraly házenkářky Mostu, Sence a Šaľy.

WHIL – 5. kolo

Písek – Most 22:30 (7:16)

Na začátku utkání se zápas nevyvíjel pro Jihočešky příliš příznivě. Po osmi minutách hry prohrávaly 6:0! Trenér domácího celku bral oddechový čas, ani pak se ale hráčky Písku nerozjely, a pokud by Weisenbilderová mířila ještě přesněji, byla by ztráta domácích házenkářek ještě mnohem vyšší. Těsně před přestávkou už Písečanky prohrávaly dokonce desetibrankovým rozdílem 6:16 a ani po návratu ze šaten nenašly recept na nastartovaný tým Mostu. K Weisenbilderpvé se přidala Vítková a domácím se až do konce poločasu nepodařilo náskok Andělů snížit. Písek nedokázal utkání nikterak zdramatizovat a nakonec podlehl soupeři ze severu Čech osmibrankovým rozdílem. Za sympatický výkon ale věrní fanoušci Písečanky přece odměnili potleskem.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7/2, Vyhnalová 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Weisenbilderová 13/5, Vysloužilová 4, Vaňková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 3 – 7, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 150

Zlín – Senec 25:26 (13:11)

Dlouho se zdálo, že Zlín v utkání proti Senci dosáhne na druhé letošní vítězství v interlize, v dramatické koncovce ale byl nakonec úspěšnější Senec. V prvních deseti minutách hosté vedli, pak ale převzaly vedení zlínské házenkářky a udržovali si ho až do přestávky. Podruhé se chopily Senečanky vedení po osmi minutách hry ve druhém poločase. Střelecky se činily hlavně Weibelová s Pollákovou. Výraznější náskok si ale Slovenky nevytvořily, a tak několik vteřin před koncem bylo skóre vyrovnané 25:25. O bod se nechaly domácí házenkářky připravit čtyři vteřiny před koncem. Tehdy skórovala právě nejlepší střelkyně hostů Weibelová a zajistila tak nejtěsnější možné vítězství Sence.

Nejlepší střelkyně Zlína: Brandová 6, Očadlíková 5, Kamenářová 4
Nejlepší střelkyně Sence: Weibelová 8, Polláková 7
sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 260

Jindřichův Hradec – Šaľa 18:25 (12:14)

Do utkání vstoupily výrazně lépe domácí házenkářky a náskok si udržovaly po celých dvacet minut. Pak překlopily vedení na svou stranu hráčky Šaľy a do šaten si odnášely dvoubrankový náskok. Tradiční střelecké opory Jihočešek Krupicová s Kohoutovou sice ostřelovaly branku Slovenek, ujmout se zpět vedení se jim ale nedařilo. Ve druhém poločase skórovaly Hradečanky jen šestkrát a v závěru už jim došly síly. Šaľa si domů odváží dva body z vítězství 25:18.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 6/5, Kohoutová 3, Kyriushyna 3
Nejlepší střelkyně Šaľy: Porubská 5, Bérešová 5, Szarková 5/1
Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/1, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 210