20.1.2013 otevřeno: 1825 x

Most deklasoval Jindřichův Hradec, Jihočešky se trefily jen osmkrát!

Jen osm tref povolily v nedělním odpoledním utkání před více než smi stovkami diváků mostecké házenkářky svým soupeřkám z Jindřichova Hradce a upevnily tak svou vedoucí pozici. Výrazným rozdílem skončilo i druhé nedělní utkání mezi Slavií a Sencem. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 15. kolo

Most – Jindřichův Hradec 31:8 (14:5)

Skutečným debaklem Jindřichova Hradce skončilo jeho nedělní měření s lídrem interligové tabulky, mosteckými Anděly. Černí Andělé dnes totiž pravdu řádili a nakonec vyprovodili Jihočešky zpět k Vajgaru s třiadvacetibrankovou porážkou! Domácí hráčky byly od prvních minut aktivnější a po první patnáctiminutovce hry vedly už desetibrankovým rozdílem. Před odchodem do šaten dokázaly Hradečanky překonat mosteckou obranu jen pětkrát, a tak osm stovek diváků sledovalo spíše exhibici domácích střelkyň. Opravdové trápení Jihočešek ale přišlo až ve druhé půli. Od návratu z kabiny až do 45. minuty Hradec neskóroval! Střelecké trápení protrhla až Krupicová, která byla se třemi brankami na kontě nejlepší hostující střelkyní. Žádná z jejích spoluhráček se netrefila víc než jednou. Za celou popřestávkovou třicetiminutovku skórovaly hostující házenkářky jen třikrát, a tak při ukončení zápasu svítilo na jejich kontě chudých osm gólů, zatím co Mostečanky se přehouply přes třicítku!

Nejlepší střelkyně Mostu: Vaňková 9, Martinková 7, Beňušková 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 3/2, ostatní po jedné brance
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4 (ČK Dvořáková) – 3, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 850

Kamila Vysloužilová dvěma trefami přispěla k vysokému vítězství Mostu nad Jindřichovým Hradcem. Na straně Andělů do střeleckého zápisu promluvily skoro všechny hráčky soupisky, smutnější byl pohled na zápis na straně Jihočešek.

Foto Zdeněk Koza

Slavia – Senec 39:30 (20:15)

Po sérii porážek si Slávistky konečně spravily chuť v souboji dvou S. Svůj náskok si Pražanky začaly budovat prakticky hned na začátku utkání. Po deseti minutách hry vedly už rozdílem čtyř branek 8:4, o dalších deset minut později už soupeře dělilo gólů osm. Do přestávky sice Slovenky korigovaly, když se střelecky dobře vedlo Kodajové s Pollákovou. Hned na začátku druhé půle si pak Pražanky vzaly zpět téměř desetibrankové vedení a Slovenky už manko až do konce zápasu nedokázaly stáhnout. Palebná síla Černé s Kutlvašrovou a Jonášovou byla velká a Senečanky tak odjíždí z Prahy s porážkou 30:39.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 10/2, Kutlvašrová 7, Knedlíková 7
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 8/3, Štetáková 5, Polláková 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kozler,Vaník, diváků: 100

Vaňková se dnes za svých devět tref dočkala zasloužené pozornosti kamer.