13.4.2013 otevřeno: 1437 x

Poruba se nevzdává, stáhla manko na Most

Na Slovensku odstartovalo play-off, v České republice pak nadstavbová fáze boje o titul národních mistryň, ale také o udržení ve WHIL.

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 1. kolo

Poruba – Veselí n. M. 28:25 (15:13)

Pokud chtěla Poruba pomýšlet na útok na Mostem drženou vedoucí pozici, musela by zaváhat jen minimálně. A první krok k příznivému výsledku v letošním ročníku soutěže zvládla. Veselí porazily Ostravanky o tři branky. Ovšem utkání nebylo nikterak jednoznačné a deset minut před koncem dokonce Veselí hájilo jednobrankové vedení. Série čtyř branek domácích mezi 53. a 58. minutou rozhodla o dvou bodech pro domácí, v jejichž dresu byla střelecky nejúspěšnější česká reprezentantka Michaela Hrbková. V dresu hostujícího týmu se pak nejvíce dařilo dalším českým reprezentantkám, Kristýně Salčákové a Heleně Štěrbové.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8, Uhráková a Tóthová po 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7, Štěrbová 6
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 0 – 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 122

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 1. kolo

Olomouc - Jindřichův Hradec 37:18 (16:10)

Jindřichův Hradec přijel do Olomouce umazat nepříznivou nulu, se kterou startuje do nadstavbového programu nejvyšší ženské soutěže, ale udržel s domácími kontakt jen v první desetiminutovce. Utkání se neslo v rychlém tempu a diváci viděli vedle branek i řadu technických chyb na obou stranách. Na konci první patnáctiminutovky vedla Olomouc o pět branek a své vedení ještě navyšovala. Druhý poločas pak domácí házenkářky ovládly. Nastřílely jednadvacet branek, zatímco Hradečankám povolily jen osm! Házenkářky od rybníka Vajgaru ale neskládaly zbraně. Bojovaly až do konce. Už ale ve 40. minutě bylo rozhodnuto. Domácí házenkářky vedly už o deset branek, 23:13, a zápas jasně dovedly do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 9/3, Fabíková 7, Remešová 3, Salašová 3/1
Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 5, Krupicová 4, Zbožínková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Kondělka D., Kondělka A., diváků: 160

Zlín – Písek 34:35 (19:17)

Z výsledku a dvou bodů v souboji dvou celků, které bojují o udržení v interlize, se nakonec radoval Písek. Tento duel sliboval napínavou a zajímavou podívanou, což se opět potvrdilo. Přestože domácí házenkářky působily nervózně a často neproměňovaly těžce vypracované brankové šance, bylo v zápase k vidění 69 branek! I přes zmíněné neproměněné šance se v první půli držel ve vedení Zlín (12:8, 14:11, poločas pak 19:17). Druhá půle byla maximálně vyrovnaná, ale za delší konec tahaly spíše Jihočešky. Poprvé šly do vedení ve 35. minutě a pak už dovolily domácím jen několikrát vyrovnat. Vynikaly hlavně opory Borovská s Vyhnalovou. Z utkání, kterému by slušela remíza, si ale nakonec domů plný bodový zisk Písečanky. O trochu nešťastné prohře Zlína rozhodla právě Borovská brankou pět sekund před koncem utkání.

Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 11, Marčíková 6, Šviráková 5
Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnlová 9/5, Borovská 8, Sukdoláková 6
Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/5, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 95

Play – off Slovensko: 1. utkání

Michalovce - Senec 39:15 (18:9), stav série 1:0

Výsledky Sence jsou sice nevypočitatelné, jen málokdo ale asi čekal, že by z prvního utkání semifinále odvezl výhru z půdy Iuventy Michalovce. Na druho stranu tak vysoký rozdíl ve výsledku semifinálového utkání by asi rovněž tipoval jen málokdo. Do značné míry to vypovídá o určité nevyrovnanosti slovenských týmů WHIL, i když série zdeleka ještě nekončí. V úvodu zápasu sice ještě hostujícímu celku fungovala agresivní obrana, se kterou Východňárky trápil. Potom se už ale na plné obrátky roztočil brankostroj domácího celku. Střelkyně Michalovců se trefily sedmkrát v řadě, a tak se rychle překlopilo vedení na jejich stranu (7:2). Michalovce aktivně bránily, pěknými zákroky se prezentovala Gubíková. I díky ní narůstal náskok favorita zejména (ve druhé půli) závratnou rychlostí a na konci zápasu ukazoval ukazatel skóre stav 39:15.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Horňáková 8, Rebičová 7, Tregubovová 7/1
Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 6/1, Štetáková 4
sedmimetrové hody: 2/1 - 8/2, vyloučení:4 - 2, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 700

Šaľa – Partizánske 30:23 (15:11), stav série: 1:0

Jednoznačný průběh měl i druhý zápas slovenského play-off. Na začátku diktovaly tempo a průběh hry hostující házenkářky a domácí se do hry dostával jen těžko, avšak už ve 24. minutě utkání držely vedení na své straně, stejně jako taktovku zápasu. Poločas vyhrály čtyřbrankovým rozdílem 15:11 a i po změně pokračovaly ve výkonu z koncovky první půle. Střelecky sice zářila nejlepší střelkyně soutěže Michnová, avšak ani jejich deset branek nezabránilo vysoké prohře Partizánskeho 23:30.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Veselková 5/3, Szarková 5/2, Porubská 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 10/4, Kostelná 3, Kankulová 3
Sedmimetrové hody: 8/5 - 4/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Budzák, Varga, diváků: 650