13.10.2013 otevřeno: 1212 x

Pražanky smetly Porubu, dotahují se na špičku tabulky

Pražanky v neděli večer tináctibrankovým rozdílem porazily Porubu a vysoké vítězství je opět o krok přiblížilo špičce interligové tabulky.

WHIL – 6. kolo

Slavia – Poruba 34:21 (17:9)
Překvapivým výsledkem nedělní házenkářské podívané bylo jistě vedle prohry Dukly ve Zlíně i nad očekávání vysoké vítězství Slavie nad Porubou. Domácí hráčky nepustily Ostravanky od začátku zápasu výrazněji ke slovu, ve 14. minutě vedly Pražanky 7:3, ve 25. minutě 15:6! Na začátku druhého poločasu dělilo už oba celky deset branek a nebylo v silách Poruby tažené Minarčíkovou s Hrbkovou manko korigovat. Naopak poslední pětiminutovku zcela ovládly domácí hráčky a zvedly desetibrankové vedení na konečný třináctibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Slavie: Jačková 7/1, Keclíková 5/1, Jonášová 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Rechtorisová 6, Hrbková 5/2, Minarčíková 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 120