3.11.2013 otevřeno: 1290 x

Panenky porazily Olomouc, Poruba přetlačila Šaľu

Tři vyrovnaná utkání přinesl nedělní podvečer. Jednobrankové vítězství získal Senec a Písek je tak stále bez bodů, o dvě branky vyhrálo Veselí nad Hanačkami z Olomouce. V posledním utkání porazila Poruba o tři branky Šaľu.

WHIL – 7. kolo

Senec - Písek 25:24 (14:11)
Hostující celek Jihočešek se ujal na úvod tohoto utkání celků ze dna tabulky vedení 2:0, v dalších minutách zápasu ale bylo utkání maximálně vyrovnané. V 17. minutě to bylo 8:9, pak ale domácí dobře umístily pět gólů v řadě a ve 25. minutě vedly 13:9. Vzápětí se hostující házenkářky opět vrátily do hry a před poločasem ještě mírně korigovaly, ovšem do šaten se šlo zase za stavu 14:11. V druhém poločase se Písek dotáhl na rozdíl branky (15:14, 18:17), potom se ale Slovenky soupeřkám vzdálily zase na rozdíl čtyř tref. V posledních minutách sice dovolily hráčkám Písku ještě jednou ztrátu korigovat, nejtěsnější vítězství ale domácí házenkářky uhájily a zvítězily 25:24.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9, Štetáková 6, Kupkovičová 4, Morsdorfová 4
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 4, Boorová 4, Bubeníková 3, Součková 3/2
Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Beňo, Veselka, diváků: 50

Poruba - Šaľa 25:23 (12:12)
Poruba hrála důležité utkání, které ji mohlo pomoci šplhat zpátky mezi špičku. Šaľa okupující třetí příčku tabulky ale slibovala být tvrdým oříškem. Těsný náskok si domácí házenkářky udržovaly v prvním poločase utkání. Ve 12. minutě to bylo 5:3, o pět minut později 7:5. Před odchodem do kabin se ještě Slovenkám podařilo srovnat krok a Porubu tak dostat pod tlak. Po změně stran mělo utkání dál vyrovnaný průběh. Hráčky Poruby ale postupně opět získaly náskok, který už Šaľanky dotahovaly jen marně a nakonec Sokolky vybojovaly vítězství o dvě branky.

Nejlepší střelci Poruby: Hrbková 10/4, Adámková 4, Minarčíková 3
Nejlepší střelci Šaľy: Szarková 6/2, Pócsiková 5, Bujnochová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3, vyloučení: 1 – 4 (přímá ČK Szarková), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 200

Veselanky se s Olomoucí praly o každý míč.

Veselí n. M. – Olomouc 25:23 (10:12)
Jen o dva body za Olomoucí byly Veselanky před nedělním utkáním, po jeho skončení se jejich bodový stav vyrovnal. I když po prvním poločase to naopak vypadalo, že Hanačky svůj náskok navýší. Vedení se sice v prvním poločase přelévalo ze strany na stranu, v posledních minutách první půle ale hřiště ovládly Olomoučanky a do kabin si nesly dvoubrankový náskok. Hned na začátku druhého poločasu ale překlopily vedení na svou stranu Panenky (18:16), a i když se Olomouci ještě dvakrát podařilo vyrovnat, nakonec těsné dvoubrankové vítězství uhájilo Veselí.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 7/3, Viniatynská 6, Bačíková 6
Nejlepší střelkyně Olomouce: Salčáková 8/2, Berová 4, Salašová 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3, vyloučení: 6 (ČK Tomečková, přímá ČK Jandásková) – 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250