4.5.2014 otevřeno: 1480 x

Písečanky porazily potřetí Veselí a vyhnuly se boji o záchranu

Házenkářky Písku zajistily interligovou příslušnost pro svůj tým i pro příští sezónu. Ve čtvrtém utkání série play-out porazily Veselí a tak přímý souboj o udržení svedou Veselanky s Jindřichovým Hradcem.

WHIL - ČR - play-out

Písek – Veselí n. M. 29:18 (14:9), stav série 3:1
Veselanky se při utkání v Písku musely obejít bez svého trenéra, navíc v okleštěné sestavě vzdorovaly nabuzeným Písečankám jen do 17. minuty a stavu 6:6. Pak začalo vedení domácích dramaticky narůstat především zásluhou Součkové a Vrabcové. Do kabin si nesly Jihočešky pětibrankový náskok. Skvěle se domácím vydařil i úvod druhé půle, kdy během devíti minut zvedly své vedení už na deset gólů (20:10), v dalších minutách svůj náskok ještě navyšovaly (23:11). Veselanky už nemohly takovému náskoku vzdorovat a utkání se pak jen dohrávalo. Skončilo jedenáctibrankovou výhrou Písku, který se tak po nepříliš vydařené sezóně bezpečně vyhnul hrozbě sestupu.

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 6, Malá 6, Vrabcová 5/2
Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 7/1, Bačíková 4, Jandásková 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 250