17.10.2015 otevřeno: 1055 x

Sokol Poruba s Slavia Praha vyhrály a bodově se dotáhly na druhý v tabulce Baník Most

Házenkářky Sokolu Poruba porazily v šestém kole česko-slovenské interligy doma HC Zlín 26:22 a dotáhly se bodově na druhý Baník Most. Stejně se dařilo Slavii Praha, která má po vysoké výhře 31:20 v Prešově též 10 bodů jako Most a Poruba. Sokol Písek doma prohrál se Slávií Partizánske 18:27, v jediném slovenském souboji zvítězilo Duslo Šala nad ŠKP Bratislava o 20 gólů 38:18.

Interliga žen – 6. kolo

Sokol Písek – Slávia Partizánske 18:27 (7:17)

V jednoznačnou záležitost pro hostující celek Slávie Partizánske se proměnilo sobotní utkání v Písku. V Obloukovce domácí dokázali vzdorovat soupeři jen v prvních deseti minutách, potom si slovenský tým začal budovat náskok, který před přestávkou narostl na deset branek. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, zkorigovat vysoké manko se ale domácím nepodařilo, a tak Jihočešky podlehly Partizánskemu devítibrankovým rozdílem 18:27.

Nejvíce branek: Kovářová 5/1, Svobodová 4, Bullová 2, Líbalová 2, Kozáková 2 - Michnová 9/3, Blažeková 4, Savič 4. Rozhodčí: Blanár, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 0:2. Diváci: 120.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Nejnepovedenější utkání, které jsme v soutěži odehráli.“

Petr Olšavský, trenér Slávie Partizánske: „Do zápasu jsme nastoupili méně koncentrovaně. Brankářka nám ale dobře zachytala, to nás posunulo více kupředu. Za zmínku stojí výkon mladé házenkářky Šoustalové, která si poprvé zahrála nejvyšší soutěž. Po poločase jsme snad dostali nějaký virus a hráli jsme mnohem hůře, to si budeme muset vyříkat. Nechceme podceňovat sílu soupeře, ale podobný výpadek by se nám proti silnějším soupeřům nevyplatil."

Bemaco Prešov – Slavia Praha 20:31 (10:14)

V první půli hrály Prešovanky s týmem Slavie Praha vyrovnanou partii, vypracované střelecké příležitosti ale příliš často nedokázaly zužitkovat a Slavia získala do přestávky čtyřbrankový náskok. I ve druhé půli se slovenský celek dlouho držel v dostřelu, v 40. minutě sice hostující házenkářky zvedly svůj náskok na šest branek, domácí ale manko opět zkorigovali na tři branky rozdílu (18:21). Závěr však zcela ovládly slávistky. Posledních pět minut prakticky nepustily domácí k zakončení a samy sypaly do jejich sítě střelu za střelou. Nakonec tak v Prešově zvítězily vysoko 31:20.

Nejvíce branek: Šutranová 8/3, Harčarufková 6, Basta 3 – Stellnerová 6, Galušková 5/2, Kordovská 4, Jedličková 4. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 3:4.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Jsem spokojená s výsledkem 20:31. Myslím si, že přesto, že nám chyběly Keclíková a Malá, odevzdaly jsme v Prešově dobrý výkon. Bylo vidět, že Prešovu došly síly, první poločas se držely, později jim došly síly. Na hřiště se dostala všechna děvčata a s jejich výkonem jsme spokojená.“

Sokol Poruba – HC Zlín 26:22 (14:9)

Přestože oba celky dělily před zápasem v tabulce pouze dva body, rozdíl ve výkonnosti se začal projevovat po osmi minutách hry, kdy Zlíňanky naposledy vyrovnaly. Pak už si domácí házenkářky budovaly náskok, který byl v poločase pětibrankový. Dvojnásobku dosáhl ve 46. minutě. Závěr utkání hostující hráčky zdramatizovaly, když využily uspokojení domácích a poslední čtvrtinu zápasu ovládly 10:4, vítězství však nakonec patří Sokolu Poruba.

Nejvíce branek: Ryšánková 9/2, Maršíková 5/2, Rechtorisová, Kostelná po 3 – Kamenářová 6, Brzózková 5/1, Nygrýnová, Kříčková, Dufková po 2, Sobieská 2/1. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2 Vyloučení: 3:1. Diváci: 172.

Jan Beňadík, trenér Sokola Poruba:Zlín byl jednoznačně nejlepší tým, který k nám zatím přijel. Za prvních čtyřicet minut za mě spokojenost, pak přišlo lehké uspokojení, ale výsledek byl v tu dobu celkem jasný. Jsem rád, že v úvodu se mladé pivotky s tím dokázaly poprat, když nám vypadla Minarčíková. Budeme muset ale ještě na některých herních prvcích zapracovat, dnešní výkon by asi příště na Michalovce nestačil.“

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: Chci pogratulovat domácím k výhře. Ta byla podle mého zasloužená. Z našeho pohledu jsme byli nedůrazní a ustrašení, nedávali jsme navíc své šance. Druhý poločas jsme alespoň vyhráli a dlouho se v zápase drželi. Z tohoto pohledu bych byl spokojený. Mohli jsme přesto vyvinout větší tlak na domácí mužstvo.“

Slovan Duslo Šaľa – SKP Bratislava 38:18 (16:10)

Předehráno: HC Plzeň – Iuventa Michalovce 20:37, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:19.