25.10.2009 otevřeno: 995 x

Slavia i nadále na vítězné vlně

Dva zápasy nejvyšší soutěže házenkářek uzavřou páté kolo česko-slovenské Interligy. Odpoledne nastoupila Slavia Praha proti Šaľe a ani ta na svěřenkyně trenéra Píny nevyzrála. Páté kolo uzavřelo utkání mezi Zlínem a Olomoucí.

WHIL – 5.kolo

Slavia - Šaľa 30:26 (12:16)

Vítězná vlna Slavie pokračuje i po dnešním zápase, když ani v pátém utkání letošního ročníku Pražanky nenašly přemožitele. Soupeře měly silného, když do Edenu přijel stříbrný tým Slovenska Šaľa. Po počátečním vyrovnaném stavu 4:4 se do prvního trháku dostaly hostující hráčky, které čtyřmi brankami v řadě odskočily na 8:4. Podíl na tom měly především branky střelkyně Dubajové. Výraznější brankový náskok si udržela Šaľa až do konce prvního poločasu, který vyhrála 16:12. Ihned po přestávce se Slávistkám podařilo vrátit do zápasu a snížit na 15:16. Za stavu 19:20 pak Slavia čtyřikrát v řadě skórovala a otočila utkání zcela ve svůj prospěch poměrem 23:20. Šaľe se opět povedlo přiblížit na rozdíl jediné branky, když v 55.minutě Popluhárová snižovala na 24:25. Závěr utkání se ale Slávistkám vydařil náramně a poslední čtyři minuty vyhrály poměrem 6:2. Celkově v zápase zvítězily 30:26 a získaly další cenné body. Je jen škoda, že výkonům nejlepšího českého týmu soutěže nepřihlíží v domácím prostředí větší divácká kulisa.

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 7/3, Keclíková 6/3, Černá 5, Knedlíková 5

Nejlepší střelkyně Šaľy: Dubajová 12/1, Popluhárová 4, Kostková 4

Sedmimetrové hody: 7/6 - 1/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 120

Zlín – Olomouc 27:34 (11:15)

Utkání mezi dvěma moravskými celky bylo ke škodě diváků od počátku v režii hostujícího celku. Domácí tým, který v utkání postrádal zraněnou střelkyni Budayovou, prohrával brzy rozdílem sedmi branek 3:10. Ve zbývajícím čase první půle domácí házenkářky dokázaly zmírnit vedení soupeře na poločasových 11:15. Vstup do druhé půle se ale Zlínu opět nevydařil a ve 37.minutě to bylo již 22:14 pro Olomouc. Ta v poklidu dovedla utkání do vítězného konce a po výhře 34:27 se raduje z dalších dvou bodů.

Nejlepší střelkyně Zlína: Cedidlová 8/4, Salčáková 6, Růčková 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Tomečková 10, Hejtánková 6/4, Polášková 6

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 300