1.4.2017 otevřeno: 1586 x

Střelecké hody v první lize mladších dorostenek: dvakrát zasvítila čtyřicítka

Nejvyšší soutěži mladších dorostenek vévodí tým moravských Ivančic, který si tentokrát svou pozici upevnil výhrou v Jindřichově Hradci. Osmou výhru této sezóny si připsal tým Sokola Vršovice, který v pražském derby zdolal HC Háje. Střelecké hody si tentokrát s jedenácti proměněnými brankami užívala Kristýna Kadeřábková. Slavia na domácí půdě dominovala a nastřílela 41 branek, kterými si posílila třetí místo tabulky. Střeleckou exhibici předvedl na palubovce Olomouce západočeský celek DHC Plzeň.

1. liga mladší dorostenky – 17. kolo

Jindřichův Hradec - HK Ivančice 26:33 (16:18)

Nejvíce branek: Březinová Simona 8/3, Rytířová Aneta 6, Tržilová Natálie 5 - Vavroušková Barbora 8, Krejčíková Bára 5/1. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Moravec Zelenka. Diváci: 5:5.

Pavel Vavroušek, vedoucí týmu Ivančic: „Utkání se neslo v poklidném duchu. Velice kvalitní soupeř ze 4. místa tabulky s námi držel naplno krok do poločasu (16:18). Po přestávce došlo k přeřazení rychlosti o stupínek výš. To zabezpečilo naši poklidnou hru, která nám přinesla sedmibrankovou výhru. Za zmínku stojí asi jen excelentní výkon Terezy Bučkové v brance.“

Sokol Vršovice - HC Háje 32:23 (17:13)

Nejvíce branek: Kadeřábková Kristýna 11/5, Suchomelová Adéla 8 - Kosařová Hana 5/1, Kušnerová Tereza 4. Sedmimetrové hody: 5/5 . 1/1. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Kasík Pešek.
Diváci: 61.

Jana Konečná, asistentka trenéra Vršovic: „Po vysoké porážce v minulém kole ve Zlíně jsme tentokrát chtěli navázat na předchozí úspěšná utkání v jarní části soutěže. Po hráčkách jsme chtěli, aby předvedly nejen dobrou hru, ale také bojovnost a herní nasazení, které ukázaly ve vítězných utkáních. Začátek zápasu byl však z naší strany nervózní, zřejmě i pod dojmem nepovedeného utkání z podzimní části soutěže a soupeřky se držely v kontaktu. V útoku děvčata předvedla několik povedených kombinací, ale ubránit hájecké hráčky se nedařilo. Teprve v závěrečných pěti minutách první půle jsme z nerozhodného stavu 13:13 odskočily o čtyři branky. Druhý poločas měl již klidnější průběh a závěrečná desetiminutovka byla již zcela v naší režii. Střelecky se dařilo Kristýně Kadeřábkové, která vstřelila celkem 11 branek a spolehlivě proměnila i všech 5 sedmimetrových hodů, i Adéle Suchomelové – 8 branek. V brance podala dobrý výkon Julie Trousilová."

Slavia Praha - Sokol Poruba 41:23 (25:10)

Nejvíce branek: Issová Josefína 9, Gavláková Nikola 7 - Šmidáková Marie 7, Dluhošová Kateřina 3, Novobilská Ivana 3. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3- Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Brejcha, Dlouhý. Diváci: 45.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavie: „Tentokrát jsme před sebou měly povinné vítězství s věkově mladší Porubou. První poločas byl podle našich představ. Fungovala výborně obrana a proměňovaly jsme v ofenzívě jak z první tak z druhé vlny rychlého útoku. I do druhého poločasu jsme vstoupily koncentrovaně a s jasnými cíli. Do hry se dostala všechna děvčata a odvedla si své. Polevily jsme až v závěru utkání, kdy jsme dostaly zbytečné branky, ale to jen kvůli snaze o stálý tlak směrem dopředu, který se gólově zastavil až na skvělých 41 brankách.“

Zora Olomouc - DHC Plzeň 24:45 (10:23)

Nejvíce branek: Krůpová Alžběta 12/1, Korbařová Sára 3/1 - Oravcová Věra 10, Kepková Pavlína 7, Franková Julie 7. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 1:4, červená karta: 1. Rozhodčí: Kosmák, Videcký. Diváci: 45.

Ivo Frank, vedoucí družstva Plzně: „Utkání začalo naprosto extrémním způsobem. Z prvních sedmnácti útoků DHC neudělalo žádnou technickou chybu ani nezkazilo žádnou přihrávku. Výsledkem bylo sedmnáct branek v síti soupeře. Ve 20. minutě byl stav 18:5. To by srazilo na kolena i mnohem zkušenější družstvo než mladý tým Zory. Poslední desetiminutovka první půle skončila smírně 5:5, což slouží ke cti Moravanek, které nesložily zbraně. Druhý poločas už se hrál v pohodovém, ale svižném tempu. Plzeňanky vystřídaly všechny hráčky, které si až na Walterovou vstřelily branku. Svoji premiéru si odbyla v brance i starší žákyně Barbora Kučerová. Protože si nepočínala vůbec špatně, dostane šanci i příští víkend v domácím zápase s Havlíčkovým Brodem. Konečný výsledek 24:45 je asi nejvyšším vítězstvím mladších dorostenek v historii DHC.“