1.11.2009 otevřeno: 875 x

V dramatickém závěru uspěl Jindřichův Hradec

Dramatickou tečku za šestým kolem nejvyšší soutěže házenkářek obstaralo utkání mezi Jindřichovým Hradcem a Zlínem. Ten se musí v dalším průběhu sezóny obejít bez své elitní střelkyně Michaely Budayové.

WHIL - 6.kolo

Jindřichův Hradec - Zlín 24:23 (11:11)

Napínavé drama až do posledních minut, ve kterém se oba týmy neustále přetahovaly o vedení, bylo k vidění v posledním zápase šestého kola Interligy. Navíc v něm šlo o hodně, hrálo se o body do play-off i pro případné vyhnutí se baráži. Do zápasu vstoupil lépe domácí celek, který vedl 4:1. Zlín poté srovnal hru a ve dvou přesilovkách v řadě mohl získat brankový náskok. Ale byly to naopak domácí hráčky, které v oslabení skórovaly a převážily tak vedení na svoji stranu. V závěru poločasu pak iniciativu opět převzaly hostující házenkářky a do šaten se šlo za stavu 11:11. Druhý poločas svědčil Zlínu, jeho rychlá hra přinesla pět branek a vedení 16:13. Zlín si v dalších minutách udržoval vedení, ale ve 49.minutě nejlepší hráčka domácích Kupková opět převážila vedení na stranu J.Hradce (20:19). Na šest minut to ale byla poslední branka Hradce, když výborný výkon předváděla brankařka Zlína Vyhlídalová. K ní se přidaly i spoluhráčky a čtyřmi brankami v řadě dostaly v 54.minutě svůj tým do vedení 23:20. V tu chvíli se zdálo, že utkání dovedou do vítězného konce. Bojovný celek domácích hnaný výborným publikem ale nerezignoval a Pilařová v poslední minutě převážila vedení opět na stranu domácích. Na to již Zlín nedokázal zareagovat a v zápase, kterému by slušela remíza, odjel s jednobrankovou porážkou.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 7, Pilařová 6/3, Kohoutová 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Růčková 6, Salčáková 4, Šviráková 4/1

Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1, vyloučení: 6 (ČK přímá Urbanová) – 1, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 300