20.1.2018 otevřeno: 1024 x

Porubanky na domácím hřišti převálcovaly Zoru, Veselí těsně vyhrálo v Trenčíně

Zatímco diváci v Trenčíně sledovali drama až do posledních sekund, nakonec šťastnější pro hostující Veselanky, v Hodoníně a v Porubě to bylo vždy jednoznačné vystoupení jednoho z týmů. Na jihu Moravy si pro body bezpečně dokráčely házenkářky Michalovců, v Porubě domácí házenkářky nedovolily ve druhé půli Hanačkám víc než čtyři trefy a vyhrály vysoko 24:11.

MOL liga – 14. kolo

HK Hodonín – Iuventa Michalovce 20:30 (8:17)

Přesvědčivé vítězství si odváží favorizované házenkářky Iuventy Michalovce z Hodonína. Domácí házenkářky se pokoušely vzdorovat slovenskému mistrovi, už o poločase ale ztrácely devítibrankovým rozdílem. Oba trenéři točili sestavou, a tak střelecky tentokrát vynikla místo Patrnčiakové Nikola Kalinová. Hostující tým si v průběhu druhé půle vypracoval až dvanáctibrankové vedení, v závěru ale Poláchová s Budayovou korigovaly na konečných 20:30.

Nejvíce branek: Kalinová 9/2, Budayová 4, Gärtnerová 3 – Filková-Trehubová 7/1, Holešová 6. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 170.

HK AS Trenčín – SHK Veselí nad Moravou 23:24 (12:9)

Dva body za nejtěsnější možnou výhru vezou ze Slovenska domů házenkářky Veselí nad Moravou. V první půli měly sice navrch domácí Trenčíňanky, které po úvodním vedení veselí (5:6, 7:9) otočily vývoj souboje a do šaten si nesly tříbrankovou výhodu. Ve druhém poločase ale ve 47. minutě zařídila hostujícímu celku vyrovnání Šustková a Veselanky překlopily vedení na svou stranu. Sedm minut před koncem vedly o tři branky 23:20 a domácí už dosáhly jen na korekci.

Nejvíce branek: Ušiaková 8, Rajnohová 7/1, Takáčová 4 – Olšovská 7/2, Šustková 5, Soldánová 4. Rozhodčí: Oťapka, Zubo. Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení: 5:3. Diváci: 204.

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 24:11 (8:7)

Házenkářky Poruby zvládly důležitou bitvu v boji o play-off a měsíc po vítězství ve čtvrtfinále Českého poháru zdolaly Zoru Olomouc i v duelu 14. kola mezinárodní MOL ligy 24:11 (8:7). Domácí hráčky neměly vstup do utkání ideální a hned v sedmé minutě nabraly tříbrankovou ztrátu, když na straně Olomouce byla produktivní především Tereza Kubáčková. Stav 1:4 však svěřenkyně Petera Olšavského rychle vyrovnaly, zlepšily obranu a plných šestnáct minut nedovolily soupeřkám skórovat. Díky tomu si samy vypracovaly náskok tří gólů, hostující Hanačky však ještě zvládly zaznamenat dvě trefy a do šaten se tak nakonec šlo za stavu 8:7. Vyrovnaný duel pokračoval i po přestávce. Ani jednomu z týmů se nedařilo vzdálit se na výraznější rozdíl. Až ve 39. minutě se po sérii ubráněných útoků Olomouce trefily Silvia Polášková, Eva Minarčíková či Alžběta Rechtorisová a Poruba byla najednou vpřed o pět branek (13:8). To se nakonec ukázalo být rozhodující. Od té chvíle v pohodě hrající Poruba toho soupeřkám mnoho nedovolila, naopak sama navyšovala svůj náskok a dotáhla tak těžký zápas do úspěšného konce. Výrazné vítězství Ostravanek znamená, že se obě družstva srovnala na zisku čtrnácti bodů a boj o čtvrtou místenku v českém play-off tak slibuje velké drama.

Nejvíce branek: Rechtorisová 6, Polášková 6/1, Maiwaelderová 4 - Kubáčková 3, Kašpárková 2, Salčáková 2, Severová 2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/0. Vyloučení: 1:3. Diváci: 124.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „V prvním poločase nám fungovala obrana, ale v útoku jsme vstřelili jen osm gólů, takže na to jsme o přestávce apelovali. A podařilo se nám nasazení z obrany přenést i do útoku a jsem rád, že děvčata dokázaly navázat na zápas v Michalovcích. A to i přesto, že jsme měli jednu delší přestávku. Věřím, že ve středu v Praze proti Slavii se opět dokážeme zmobilizovat a podat podobný výkon, protože tam to bude zase o něčem jiném."

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Musím se přiznat, že v podstatě nemám, co hodnotit, protože soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Byl lepší ve všech činnostech. My jsme kromě prvních sedmi minut nebyli důstojným soupeřem, náš výkon nesnesl žádná měřítka a to, co se dnes stalo, považuju za něco neuvěřitelného. To, že se nám nedaří ve hře spojek, neznamená, že se na to některé hráčky mohou vykašlat. Určitě si to budeme muset rozebrat a udělat nějaké změny. Co jsme předvedli, do Interligy nepatří, tím ale nesnižuji výkon domácích. My se z toho musíme poučit."