13.2.2010 otevřeno: 1551 x

Inter Bratislava si připsal druhou výhru v sezóně

Další tři zápasy dnes byly odehrány ze šestnáctého kola ženské Interligy. Důležitý souboj o cenné body mezi sebou svedly týmy ze zadních pozic tabulky Inter Bratislava a Jindřichův Hradec. V dramatickém střetnutí se nakonec radovaly domácí házenkářky.

WHIL - 16.kolo

Inter Bratislava - Jindřichův Hradec 24:23 (10:11)

Po téměř pěti měsících se házenkářky Interu Bratislava radovaly z výhry v Interlize. Utkání bylo velmi důležité pro oba týmy, Inter se díky tomu mohl dotáhnout na rozdíl jediného bodu k předposlednímu Partizánskemu, Hradci by případná výhra pomohla vyhnout se účasti v české baráži. Zápas byl neustále vyrovnaný a žádný z týmů v něm nedokázal získat větší než dvoubrankové vedení. Tři minuty před koncem svítil na ukazateli stav 22:22, aby nakonec závěr zápasu s velkým množství vyloučení lépe zvládly domácí házenkářky a zvítězily těsným rozdílem 24:23.

Nejlepší střelkyně Interu: Pončáková 10/7, Sveráková 4, Kalmanová 3

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Keslerová 6, Kupková 5, Bubeníková 4, Krupicová 4

Sedmimetrové hody: 6/6 - 7/4, vyloučení: 9 (ČK Semberová, ČK přímá Huttová) - 10 (ČK přímá Eliášová), rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 150

Olomouc - Zlín 30:20 (16:11)

Zprvu vyrovnané střetnutí se nakonec proměnilo v jednoznačnou záležitost domácího týmu. Zápas byl do 20.minuty a stavu 11:11 vyrovnaný. Do konce první půle již ale Zlín nevstřelil branku a Olomouc vyhrála první dějství 16:11. Ve druhé půli hráčky Zory navýšily svoje vedení již na 29:15, aby nakonec v zápase zvítězily desetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 11/5, Dostálová 4, Mýlková 3, Růžičková 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 5/3, Růčková 3, Pospíšilová 3

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 150

Michalovce - Písek 29:23 (16:10)

Již tradičně zaplněná hala v Michalovcích se konečně dočkala vítězství svého celku, který v posledních třech kolech nezískal jediný bod. Písek se v úvodu střetnutí dostal do vedení 8:5, následující desetiminutovku ale domácí házenkářky vyhrály poměrem 9:1 a v poločase vedly o šest brnaek 16:10. Ve druhé půli slovenské házenkářky svůj náskok ještě navýšily a přestože vedly již o devět branek, nakonec nad Pískem zvítězily poměrem 29:23.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 6, Hricíková 5, Polláková 4

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8/2, Borovská 7/1, Stellnerová 3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 1200

Marta Krouská z Písku ani její spoluhráčky dnes na Michalovce nestačily

Partizánske - Trenčín 26:29 (15:16)

V prvním poločase hostující celek neustále vedl a to až tříbrankovým rozdílem. Manko se domácím házenkářkám podařilo snížit na poločasových 15:16. I ve druhé půli se Trenčínu podařilo vypracovat si až tříbrankové vedení, ale šest minut před koncem domácí dokázaly srovnat na 25:25. O všem rozhodly závěrečné minuty, ve kterých Partizánske udělalo více chyb a Trenčín toho dokázal využít k získání rozhodujícího náskoku.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košková 10, Mičiníková 8/5, Kalmárová 3

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 8/4, Kovaličková 6, Žideková 5/1

Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 350

Možná i netradiční výzdoba nehtů trenčínské brankařky pomohly jejímu celku k vítězství v Partizánskem