15.1.2012 otevřeno: 1229 x

Zlíňanky po výměnách trenérů konečně vítězné

Hráčky Zlína se vrátily do herní pohody. Vítězství vybojovaly nad Slovenkami z Partizánského.

WHIL - 15. kolo

Zlín – Partizánské 31:26 (19:12)

Situace ve Zlíně se snad stabilizovala a hráčky z Baťova města předvedly, že patří na přední příčky tabulky. Prvních patnáct minut bylo ve Zlíně velmi vyrovnaných a Slovenky z Partizánského se držely na dostřel jedné dvou branek. Potom však Budayová s Marčíkovou zařídily čtyřbrankový náskok Zlína a Blažeková s Michnovou jen těžko dotahovaly. Do poločasu ještě střelecky produktivní Poznarová navýšila vedení domácích na sedm branek a tento náskok už do poločasu hráčky Partizánského nekorigovaly. Šestibrankový náskok držely Zlíňanky na své straně po celou třetí čtvrtinu, nejblíže se Slovenky přiblížily na čtyři branky (22:18). To však bylo dnes jejich maximum. Hráčky Zlína si bezpečně dokráčely pro plný bodový zisk a snad stihly alespoň druhý poločas skvělého vystoupení českých reprezentantů.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8, Růčková 6, Budayová 5

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 8, Košíková 5, Janšáková 4

Sedmimetrové hody: 0/0 - 3/2, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: B. Frieser a L. Frieser, diváků: 320