22.1.2012 otevřeno: 1328 x

V Partizánském dvacet sedmimetrových hodů a vítězství Poruby

Další tři utkání 16. kola se sehrávala v nedělím podvečeru. Vítězství si připsaly celky Poruby a Slavie. Nitra se od Olomouce dočkala další brankové nálože.

WHIL – 16. kolo

Partizánske - Poruba 28:35 (15:16)

V úvodu dnešního souboje mezi dvěma „P“ byly lepší domácí hráčky, které si během první desetiminutovky vypracovaly tříbrankový náskok. Udržely si ho však jen do 17. minuty, kdy třemi rychlými brankami Porubanky ztrátu dotáhly. Největší měrou se o to zasloužila Chrenková a od té doby už tahaly za delší konec hostující hráčky. Ve druhém poločase dokázaly hráčky Poruby využít každého zaváhání domácího celku. K rozhodujícímu brejku zavelela Tóthová ve 44. minutě a čtyři rychlé branky znamenaly zvýšení rozdílu ve skóre na sedm branek (21:28). V utkání viděli diváci neuvěřitelné množství sedmimetrových hodů – po deseti na každé straně. Z jednoznačného vítězství o sedm branek se radovaly házenkářky z Poruby.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 12/9, Košíková 5, Blažeková 4

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 11/5, Chrenková 7/3, Vítková 6

Sedmimetrové hody: 10/9 - 10/10, vyloučení: 3:7, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 420

Slavia – Zlín 28:25 (13:14)

Slavistky si před dnešním utkáním brousily zuby na další získané body a díky koncentrovanému výkonu týmu a skvělé střelecké formě Kláry Černé je dnes i vybojovaly. První poločas souboje byl velmi vyrovnaný a střelecky se na obou stranách prosazovaly tradiční opory Černá a Poznarovou. Minimální náskok si do druhé půle odnášely Zlíňanky. Domácí hráčky ale zvládly výrazně lépe vstup do druhé půle, kdy si vytvořily tříbrankový náskok. Tuto ztrátu ještě házenkářky Zlína dotáhly, koncovku utkání už ale znovu ovládly Slávistky. Dvě minuty před koncem to bylo ještě 25:25. Závěrečnými třemi brankami ale hráčky Slavie rozhodly o svém vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 14/2, Jonášová 5, Knedlíková 3, Kutlvašrová 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8/1, Marčíková 4, Budayová 3, Talašová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 150

Tóthová si dnes na střelecké konto připsala jedenáct branek.

Foto Simona Adámková

Nitra – Sereď – Olomouc 18:34 (9:17)

Nitranky se dočkaly před domácím publikem už druhé porážky v tomto týdnu, tentokrát nestačily na Olomouc, jejíž házenkářky doslova rozstřílely domácí tým a nadělily mu porážku o šestnáct branek. Skóre bylo vyrovnané jen do 10. minuty. Hráčky Olomouce dokázaly trestat chyby domácích házenkářek a šňůrou pěti branek si vytvořily dostatečný poločasový náskok. Jejich silnou zbraní byly především rychlé útoky, na které nedokázaly Nitranky najít recept. Dobře mířící Růžičková byla nad jejich síly a utkání tak skončilo naprosto suverénním vítězstvím hostujícího celku.

Nejlepší střelkyně Nitry: Behinská 5, Bérová 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8, Kubáčková 5, Huráňová 4, Dostálová 4

Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/4, vyloučení: 2:3, rozhodčí: Novák, Zubo, diváků: 100